امروز پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
18:56:59 - دوشنبه 9 مارس 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میدان امام حسین(ع) اصفهان چه تغییراتی می کند؟
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: طراحی های جانبی و اصلی میدان امام حسین(ع) یا دروازه دولت و طرح ساماندهی میدان امام حسین از اواخر دی ماه در دستور کار معاونت شهرسازی و معماری قرار گرفته است، این طرح در قالب فضاهای شهری، ساماندهی میدان و گذرهای پیرامون آن و با توجه به اتصال محور پیاده چهارباغ به محور خیابان سپه که در آینده پیاده راه می شود، تهیه شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سید احمد حسینی نیا ادامه داد: در حال حاضر با توجه به محدودیت زمانی، ساماندهی رفیوژ وسط میدان در اولویت اجرا قرار گرفته است که طبق برنامه زمانبندی، فاز اول طرح تا انتهای سال اجرایی می شود.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان افزود: همزمان با شروع عملیات حفاری در محل دروازه دولت به منظور تاسیس ایستگاه مترو که در سال های قبل انجام گرفته است، آبراهی متعلق به دوره صفویه یافت شد که مسیر آن از طرف جنوب به شمال است. در آن زمان حفاری متوقف و مستندات کامل از این آبراهه تهیه و پس از شماره گذاری کامل آجرها و تهیه آبراهه به صورت سایت موزه، نقشه موقعیت آجرها بسته بندی و به انبار انتقال داده شده تا پس از احداث مترو اجرا شود.
وی بیان کرد: با وجود بازشوهای ایستگاه امام حسین (ع) و استفاده دوره ای از این میدان، ایجاد سایت موزه و بازدید از آبراهه در وسط میدان منطقی نیست. لذا با توجه به هماهنگی انجام شده با سازمان میراث فرهنگی و برگزاری کمیته های مشترک مقرر شد مسیر آبراهه در سطح میدان به صورت نمادین اجرا شود.
حسینی نیا افزود: همچنین کف فرش متفاوت، تابلوی راهنمایی و آجرهای اصلی آبراهه در داخل ایستگاه به صورت سایت موزه طبق طرحی با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی به نمایش گذاشته می شود.
وی با اشاره به اینکه این میدان در طرح احیای محور فرهنگی – تاریخی اصفهان دارای جایگاه ویژه ای است، تصریح کرد: با توجه به موقعیت خاص میدان امام حسین (ع) عبور سواره در شرایط فعلی لازم است اما با توجه به کمبود محورهای شرقی – غربی، عرض گذرها با رعایت استانداردها هم حائز اهمیت است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان افزود: تعریض عرض پیاده راه ها در چهار سمت میدان و خصوصا مقابل شهرداری در ضلع شرقی میدان موجب تسهیل در امور و مرور شهروندان به طرف میدان نقش جهان و از میدان به سمت چهارباغ می شود که سرزندگی میدان امام حسین (ع) را به دنبال دارد. طرح و اجرای مسیرهای دوچرخه رو در چهار سمت میدان و اتصال آن به چهارباغ عباسی و میدان نقش جهان باعث فرهنگ سازی و موجب کاهش نگاه صرفا سواره به میدان می شود و زمینه استفاده کمتر از وسیله نقلیه برای شهروندان را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: سنگفرش میدان امام حسین (ع) موجب احترام به حرکت پیاده شهروندان خواهد شد. همچنین وجود نورگیرهای مترو و قرارگیری آن در مرکز میدان با کمترین ارتفاع، عرض مناسب برای چرخش در محدوده میانی میدان، آبنمای داخلی در محور شهرداری فضای خاص فرهنگی را به وجود می آورد که شهروندان بتوانند در آن حرکت کنند و در ایام خاص، میدان امام حسین (ع) نقش فرهنگی بیشتری را برای سخنرانی و مراسم دیگر ایفا کند.
حسینی نیا گفت: نورپردازی با پایه های کوتاه و در کف، ایجاد فضای سبز با کاشت گل های فصلی و تغییر فضا در فصول باعث متنوع شدن میدان می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب