امروز دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
16:37:58 - یکشنبه 19 آوریل 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری با درآمدثابت
صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت هر چند بازدهی بیشتری نسبت به سودسپرده های بانکی دارد اما در مقایسه با صندوق های سرمایه گذاری، حداقل بازده مورد انتظار را نصیب سرمایه‌گذاران خود می ‏کنند.

 افرادی که واحدهای  صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت راخریداری می‏‌کنند‏، سرمایه‌گذارانی با ریسک پذیری کم هستند که انتظار دارند سودی معقول با حداقل ریسک ممکن را به دست آورند. به همین علت مدیران این صندوق‌ها منابع مالی حاصل از فروش واحدهای این صندوق‌ها را عمدتاً به خرید اوراق بهادار بدون ریسک یا کم ریسک مثل اوراق مشارکت، اوراق اجاره و اوراق خزانه و… اختصاص می‌‏دهند تا بتوانند سود و بازدهی مورد نظر سرمایه گذاران را برای آنها محقق کنند.

نحوه توزیع سود بین سرمایه گذاران 

در امیدنامه صندوق های سرمایه گذاری نحوه توزیع سود مشخص می شود. به این ترتیب  درصورتی‌که در امیدنامه این صندوق‌ها، تقسیم سود اوراق اجاره و مشارکت درج شده باشد، می‌توانند در طول سال هم به‌طور مستمر سودهای نقدی دریافتی را بین واحدهای صندوق تقسیم کنند و اگر در امیدنامه، تقسیم سودها به سرمایه‌گذاران ذکر نشده باشد، سودهای دریافتی از اوراق مشارکت و اجاره به ارزش دارایی صندوق افزوده خواهد شد و سرمایه‌گذاران در این نوع صندوق‌های با درآمد ثابت از رشد بیشتر ارزش دارایی‌هایشانمنتفع می‌شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب