امروز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
23:05:10 - یکشنبه 10 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چرا شاخص بورس بی وقفه به رشد خود ادامه می دهد؟
سرمایه گستران – در روزهای گذشته شاخص بورس از مرز روانی یک میلیون واحد عبور کردو پیش بینی می شود در صورت تایید روند، به رغم رسیدن بسیاری از نمادها به سقف های قیمتی ، اما همچنان شاخص کل به رشد خود ادامه دهد ، اما سئوالی که پیش می آید این است که آیاقیمت در همه نمادها رشد خواهد کرد؟

حمایت دولت از بورس و بازار سرمایه و ورود نقدینگی های جدید به بازار سهام سبب شدند تا در روز های گذشته ، به رغم بارها افزایش عرضه سهام در برخی از نمادها  اما به سرعت صف های فروش جمع آوری شد؛ به این ترتیب به نظر می رسد حجم زیادی نقدینگی تا حدود زیادی اثر عرضه سهام توسط حقوقی ها را خنثی کرده و همین عامل موجب رشد قیمت سهام در نمادهای مختلف و شاخص کل شده است.
اما همانطور که در یادداشت های قبلی نیز به آن اشاره شد ، برخلاف نظر برخی از کارشناسان که بازار فعلی را حبابی می دانند، هنوز برخی از نمادهای شرکت های بزرگ  از رشد ماه های گذشته بازار جامانده اند و مساعد رشد قیمتی هستند .لذا به دلیل اثر گذاری زیادی که شرکت های بزرگ بر روند شاخص کل بازار دارند ،پیش بینی می شود روند شاخص کل و شاخص هم وزن از هم جدا شود و شاخص کل بورس هر چند ملایم تر از روزهای گذشته به رشد صعودی خود ادامه دهد.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود در شرایط فعلی بسیاری از نمادهایی که به صورت غیر واقعی در ماه های گذشته ، رشدهای چندبرابری را تجربه کرده اند وارد فاز اصلاح قیمت ها شوند اما نمادهای ارزنده شرکت های بزرگ بازار به رشد خود ادامه دهند. ضمن اینکه در مجموع به نظر می رسدبه دلیل حمایت دولت از بازار و ورود حجم بالای نقدینگی های به بورس ،احتمال ورود بازار به فاز استراحت و اصلاح طولانی مدت قیمت ها وجود ندارد و اصلاح احتمالی قیمت ها نیز به دلیل این دو متغیر مهم به مرور کم خواهند شد .

شورای رقابت وارد گود قیمت گذاری خودرو شد 

در روز های گذشته قیمت خودرو در بازار آزاد به طور ناباورانه ای گران شد وباعث توجه و افزایش شدید تقاضای فعالان بازار به نمادهای مختلف گروه خودرویی و حتی قطعه سازان شود .اما در روز گذشته بازار خودرو با بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو و تاکیداین شورا بر ضرورت برخورد با دلالان و مسببان گرانی خودرو باعث شد تا قیمت انواع خودرو ها با افت ۵تا ۲۰میلیون تومانی در بازار مواجه شود .

  • واحد تحقیقات و همایش های سرمایه گستران

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب