امروز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
9:31:36 - چهارشنبه 20 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اصفهان به سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند پیوست
شهر اصفهان به عنوان دومین شهر ایران، به سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند پیوست که از این طریق اصفهان می تواند با شهرداران و مدیران سازمان های مرتبط با شهرداری ها در سراسر دنیا ارتباط برقرار کرده و شبکه سازی کند.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، شهر اصفهان در راستای توسعه چندجانبه‌گرایی و بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌ها و سازمان‌های مهم بین‌المللی در حوزه شهرها، پس از طی فرآیندهای اداری، به عضویت سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (World Smart Sustainable Cities Organization) موسوم به WeGo درآمد.
در حال حاضر این سازمان ۲۰۰عضو دارد و ۱۵۳شهر جهان درآن عضویت دارند . از جمله این شهرها می‌توان به پاریس، بروکسل، برلین، بخارست، آنکارا، ابوظبی، مکزیکوسیتی، سئول، اسلام آباد و… اشاره کرد که برای ارتقای کیفیت زندگی، خلاقیت در ارائه خدمات عمومی و تقویت رقابت های منطقه ای بسترسازی می کند.
دبیرخانه این سازمان در شهر سئول (کره جنوبی) واقع است و ماموریت آن، کمک به هوشمندسازی و پایداری شهرهای جهان است.
در‌حال حاضر از میان کلانشهرهای ایران، فقط اصفهان و شیراز در این سازمان عضویت دارند. این نهمین سازمان یا شبکه بین‌المللی در حوزه شهرهاست که اصفهان به عضویت آن در می‌آید.
سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار «WeGO» یک نهاد بین المللی است که با شهرها در جهت توسعه پایدار شهری براساس دولت الکترونیک همکاری می کند و رویکرد کلیدی آن تحقق «شهر هوشمند پایدار برای همگان» است.
این سازمان در سال ۲۰۱۰ از سوی ۵۰ عضو موسس تاسیس شد و یک انجمن بین المللى متشکل از شهرها و سایر دولت هاى محلى، ارائه دهندگان راه حل فناورانه هوشمند و موسسات ملی و منطقه ای است که برای تبدیل شهرها به شهرهاى پایدار هوشمند تلاش می کند.
یکی از مزایای همکاری با سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار، امکان برقراری ارتباط با مسئولان شهرداری ها و سازمان ها در سراسر دنیاست.

گفتنی است در حال حاضر این سازمان ۲۰۰عضو دارد و۱۵۳شهر چهانن

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب