امروز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
13:44:06 - چهارشنبه 20 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روند افزایشی قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی
بانک “کمرز بانک آلمان» پیش بینی کردکه با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در آمریکای جنوبی، عرضه بیش از پیش سنگ آهن کاهش یافته و همین موضوع باعث افزایش قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی خواهدشد.

در همین رابطه ، «بانک استرالیا» نیز معتقد است تدابیر شدیدتری در برزیل اعمال گردد و همین موضوع بار دیگر عرضه برزیل را همانطور که اوایل سال به دلیل فصل بارندگی تحت تاثیر قرار داده بود، کاهش دهد.

این تعطیلی ها با تقویت تقاضای فولاد چین همزمان شده است و افزایش این فعالیت های صنعتی با تولید احتمالی فولاد از سر گرفته می شوند.

قیمت سنگ آهن در طول هفته جاری افزایشی بود. این افزایش به انتظار خریداران نسبت به تصویب اقدامات محرک بیشتر در جلسه کنگره خلق چین که فردا (پنج شنبه ۲۱ دسامبر) قرار است برگزار شود نسبت داده می شود.

گفتنی است خبر کشف واکسن کرونا ویروس ،موضوعی بود که باعث خوش بینی بین فعالان بازار و تحرک برخی بازار های مالی از جمله بازارسهام و نفت جهانی شد که همانطور که درنوشتاری درسایت سرمایه گستران به آن اشاره شد درصورتی که این خوش بینی موقتی نباشد، همین موضوع نیز می تواند باعث افزایش نرخ رشد اقتصاد جهانی شود و بر میزان تقاضای سنگ آهن نیز اثر مثبت بگذارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب