امروز شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
20:16:41 - یکشنبه 31 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آزادسازی بخشی از مسیر حلقه چهارم ترافیکی اصفهان
مجموعه پل ها و تقاطع شهید سلیمانی، تقاطع آفتاب و اتصال به بلوار فرزانگان بخشی از رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان است که در محدوده سه منطقه ۱۰، ۱۴ و ۱۵ قرار گرفته و تاکنون عملیات آزادسازی بخش زیادی از طرح که از نظر حجم آزادسازی کم سابقه بوده، انجام شده است. هم اکنون منطقه ۱۴ و ۱۰ به آزادسازی ۱۰۰ درصدی این طرح رسیده است.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، چهارمین حلقه حفاظتی اصفهان ترکیبی از ۵ پل و ۲۳ تقاطع شهری است که به صورت روگذر و زیرگذر ساخته می شود. کیلومتر صفر این حلقه، شمال شرق اصفهان و در محل سابق کارخانه قند است که اکنون با نام طرح «سردار سلیمانی» در حال تکمیل است.
حلقه چهارم با طول ۷۸٫۲ کیلومتر دورتادور شهر اصفهان را دربرخواهد گرفت و محلی برای تردد ایمن و سریعتر ماشین های باری و ترانزیتی از اصفهان به سمت استان های دیگر خواهد بود.
شهرداری ۵ اولویت را برای اجرای رینگ چهارم در نظر گرفته که اولویت اول با ۹ کیلومتر مسیر ساخته خواهد شد. این قسمت از طرح شامل مجموعه پل ها و تقاطع شهید سلیمانی، تقاطع آفتاب و اتصال به بلوار فرزانگان است که پیش بینی می شود در پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد. این بخش از کار مناطق ۱۴،۱۵ و ۱۰ شهر اصفهان را دربرمی گیرد. مناطقی که در این سال ها آسیب های مالی و جانی زیادی را به علت تردد ماشین های باری و سنگین متحمل شده اند.
به همین سبب هم طی دو سال گذشته سه منطقه ۱۰، ۱۴ و ۱۵ تمرکز خود را بر آزادسازی اراضی بر سر راه این طرح گذاشته اند و منطقه ۱۴ و ۱۰ شهرداری توانسته اند به آزادسازی ۱۰۰ درصد دست پیدا کنند و وضعیت در منطقه ۱۵ هم رو به تکمیل است.
حجم وسیع آزادسازی در منطقه ۱۴
علی شمسی، مدیر منطقه ۱۴ شهر اصفهان در خصوص میزان آزادسازی ها در رینگ چهارم ترافیکی شهر در محدوده منطقه ۱۴ با بیان اینکه طول رینگ چهارم حدفاصل جاده خاکی کمپ شهید خبوشانی تا بزرگراه اردستانی دارای طول ۷۷۲ متر و عرض متوسط ۱۰۰ متر است، اظهار کرد: عرض متوسط لوپ ها در این طرح ۳۳۵ متر است.
وی ادامه داد: این طرح بیش از ۱۲۳ هزار مترمربع آزادسازی عرصه کشاورزی و یک هزار و ۵۷۰ مترمربع عرصه و امتیازات تجاری و کارگاه نیاز داشت که با صرف اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال به پایان رسیده است.
مدیر منطقه ۱۴ شهر اصفهان با اشاره به اینکه این بخش از پروژه رینگ چهارم شهر اصفهان به ادامه خیابان فرزانگان متصل می شود، افزود: این خیابان حدفاصل جاده خاکی کمپ شهید خبوشانی تا خیابان آیت اله غفاری به طول دو هزار و ۲۴۰ متر و عرض متوسط ۵۶ متر است.
وی ادامه داد: این طرح بیش از ۱۱۵ هزار مترمربع آزادسازی عرصه نیاز داشت که با صرف اعتبار ۱۷۳ میلیارد ریال این کار انجام شده است.
شمسی با اشاره به اینکه ادامه خیابان فرزانگان حدفاصل خیابان آیت اله غفاری تا خیابان بعثت، به طول دو هزار و ۶۸۴ متر و عرض ۵۰ متر نیز از دیگر بخش هایی است که به رینگ چهارم متصل می شود، گفت: مساحت آزادسازی این طرح هم ۱۱۵ هزار مترمربع در بخش زراعی و ۵ هزار و ۵۰۰ متر شامل عرصه و امتیازات کارگاه، تجاری و دامداری است که برای آن بیش از ۵۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
۳۵ درصد رینگ در منطقه ۱۵ آزادسازی شده است
در ادامه رینگ به منطقه ۱۵ شهر اصفهان می رسیم جایی که رینگ چهارم با پروژه مجموعه پل ها و تقاطع سردار سلیمانی ادامه می یابد. به گفته مسعود قاسمی، مدیر منطقه ۱۵ شهر اصفهان این طرح دارای پنج پل غیرهمسطح است که برای اجرای طرح در این محدوده باید ۲۶۰ هزار مترمربع آزادسازی با صرف اعتبار یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال صورت گیرد.
وی افزود: تاکنون ۷۰ هزار مترمربع معادل ۳۵ درصد اراضی مورد نیاز طرح تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال آزادسازی شده است.
آزادسازی ۱۰۰ درصدی رینگ چهارم در منطقه ۱۰
رینگ چهارم علاوه بر مناطق ۱۴ و ۱۵ به منطقه ۱۰ هم می رسد که در این بخش از شهر اصفهان این پروژه با نام طرح تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی به رینگ متصل می شود.
حمیدرضا شهبازی، مدیر منطقه ۱۰ شهر اصفهان در خصوص آزادسازی مورد نیاز حلقه حفاظتی در محدوده منطقه ۱۰ اظهار کرد: مسیر حلقه حفاظتی و تقاطع غیرهمسطح آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی نیاز به یکصد هزار مترمربع آزادسازی با صرف اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال دارد.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۰۰ درصد آزادسازی طرح در محدوده منطقه انجام شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب