امروز پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
11:38:18 - جمعه 19 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با حضور سرپرست وزارت صمت انجام شد؛
واردات ورق گرم به کشور با افتتاح پروژه نورد گرم دو قطع می شود
سرمایه گستران – با حضور سرپرست وزارت صمت در شرکت فولاد مبارکه اصفهان ، علاوه بر کلنگ زنی اَبَر پروژه نوردگرم ۲ شرکت ، پروژه های بویلر بازیافت حرارت از نیروگاه گازی (HRSG) و شبکه فشار قوی و فشار متوسط شهیدخرازی – سوییچ گیرهای ۴۰۰ و ۶۳ کیلوولت شماره ۲ به بهره برداری رسید.

سرپرست وزارت صمت روز پنجشنبه، ۲۹ خرداد در مراسم کلنگ زنی خط نورد گرم دو با اشاره به اینکه فولادمبارکه یک نماد پرافتخار مجموعه صنعت کشور است، اظهار کرد: این مهم هم به لحاظ عظمت تولید و هم به لحاظ فناوری و هم به لحاظ کیفیت پیشرو است.

مدرس خیابانی گفت: پروژه نورد گرم دو، امروز کلنگ زنی شد و با همت و درایت و پشتکار مدیران فولادمبارکه ۹۰۰ روز دیگر افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه فولادمبارکه یک مجموعه تولیدی است که به حدود ۴۰ کشور دنیا صادرات دارد، اظهار کرد: پارسال ۱.۵ میلیارد دلار صادرات داشته و علیرغم فشار تحریم ها میزان صادرات این واحد صنعتی به دو برابر افزایش یافته است.

سرپرست وزارت صمت ادامه داد: بخشی از صادرات محصولات فولادمبارکه که به لحاظ کیفیت برابری می کند با رقبای خارجی به کشورهای اروپایی نیز صادرمی شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه نقطه قوت حضور ما در فولادمبارکه این پیام روشن را دارد که کشور یک لحظه هم از توسعه متوقف نمی شود و مدار توسعه کشور با سرعت و قدرت ادامه یافته است، تصریح کرد: امروز خرسندیم که این پروژه نورد گرم دو با ظرفیت ۴.۲ میلیون تن کلنگ خورد و مدیرعامل فولادمبارکه تعهد دادند که کمتر از ۹۰۰ روز دیگر توسط نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی این طرح افتتاح شود که این افتخار دیگری از مجموعه افتخارات فولادمبارکه است.

مدرس خیابانی اضافه کرد: ماحصل این افتتاح ها، قطع وابستگی به واردات ورق گرم کشور است، مجموع نیازهای واحدهای خودروسازی، کشتی سازی لوازم خانگی و لوله سازی و صنایع پایین دست مرتفع می شود و کشور هیچ نیازی به واردات ورق گرم نخواهد داشت.

 وی گفت: شاید آن چیزی که به عنوان توصیه به فولادمبارکه می شود گفت اینکه همه تلاششان را به کار ببندند تا حد امکان این پروژه با توانمندی تولید داخلی به انجام برسد.

سرپرست وزرات صمت با تاکید براینکه همانگونه که در مجموعه تولیدات صنعتی خودکفایی و خوداتکایی و روحیه خودباوری ایجاد شده حتما در بخش فناوری و انتقال تکنولوژی نیز باید به این مهم دست پیدا کنیم، افزود: اینکه مجموعه این پروژه فولادی ۴.۲ میلیون تنی سهم عمده ای از محل ساخت داخل باشد برای ما بسیار اهمیت دارد و از حداکثر توان شرکت های ظرفیت مهندسی طراحی ساخت و اجرا استفاده کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب