امروز یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
20:16:35 - یکشنبه 8 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان:
تبدیل کاربری مسکونی به مدارس غیرانتفاعی نیاز به استعلام آتش نشانی دارد
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان گفت: قبلا برای احداث مدارس یا تغییر کاربری ساختمان ها برای تبدیل به مدرسه از سازمان آتش نشانی استعلامی صورت نمی گرفت اما ضرورت دارد برای حفظ ایمنی دانش آموزان، استعلام چنین مواردی از آتش نشانی انجام شود.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محسن گلابی با اشاره به لزوم رعایت ایمنی در مراکز آموزشی به ویژه مدارس غیرانتفاعی شهر اصفهان، اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه آموزش و پرورش و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، پیشنهاد شده تا همه مدارس به خصوص مدارس غیرانتفاعی که تغییر کاربری داده اند و در کاربری های مسکونی مستقر هستند، از سوی آموزش و پرورش به آتش نشانی معرفی شوند تا بازدید ایمنی از آنها صورت گیرد و اکنون که دانش آموزان در مدارس حضور ندارند فرصت خوبی برای انجام این بازرسی هاست.
وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه دارای مفاد آموزشی و بازدید از مدارس است، ادامه داد: بازرسی مدارس از سوی تیم عملیات مستقر در ایستگاه های آتش نشانی انجام و در آن وضعیت ایمنی مدرسه طبق چک لیست ها بررسی می شود.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: قبلا برای احداث مدارس یا تغییر کاربری ساختمان ها برای تبدیل به مدرسه از سازمان آتش نشانی استعلامی صورت نمی گرفت اما ضرورت دارد برای حفظ ایمنی دانش آموزان، استعلام چنین مواردی از آتش نشانی انجام شود.
وی افزود: ساختمان های مسکونی که برخی از آنها تبدیل به مدارس غیرانتفاعی شده است، می تواند از نظر ایمنی مشکلات زیادی ایجاد کند.
گلابی با بیان اینکه آتش نشانی بر اساس درخواست یا ارسال گزارش در خصوص نا ایمن بودن یک مکان وظیفه بازرسی از چنین فضاهایی را پیدا می کند، گفت: این کار شامل بازدید از مراکز عمومی مانند بیمارستان ها، پاساژها، پارک ها و … است و در مورد ساختمان های شخصی، در صورت بروز حادثه امکان حضور آتش نشانی در محل برای رفع خطر و نجات جان افراد وجود دارد.
وی با اشاره به استفاده از وسایل گرمایشی در مدارس نیز اظهار کرد: آتش نشانی در این خصوص می تواند به صورت آموزشی و برای رعایت ایمنی، دستورالعمل های لازم را به مراکز آموزشی ارائه کند و آنها برای حفظ ایمنی ملزم به رعایت آن هستند و تنها در صورتیکه گزارشی مبنی بر عدم رعایت موارد ایمنی به ما گزارش شود، امکان بررسی موضوع طی هماهنگی برای ما وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب