استان هاشهر و جامعهعناوین اخبار

همراهی نخبگان و معتمدان در افزایش رفاه منطقه هفت شهرداری اصفهان

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی ادامه داد: پروژه خط دو مترو موید این مطلب است، قطاری از دورترین نقطه حرکت کرده و شهر را منطقه به منطقه درنوردیده و مسافران را به مقاصد خود می‌رساند.
شهردار اصفهان بیان کرد: در این دوره مدیریت شهری حلقه حفاظتی شهر یا همان رینگ چهارم که اجرای آن آرمانی در طول چند دهه گذشته بود، در سخت‌ترین شرایط اقتصادی با شجاعت از کنار منطقه ۱۵ آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه، شهرداری اراضی واقع در مسیر روستاهای حاشیه کارخانه قند به سمت جاده فرودگاه را خریداری و آزاد کرده است، اظهار کرد: در مسیر رینگ چهارم چندین پل از جمله پل آفتاب، پل قهجاورستان، پل بهاران و پل سردار شهید سلیمانی در حال احداث است، پل سردار شهید سلیمانی یک پل نمونه با پنج پل و رمپ طولانی از فرود تا فراز در مساحت سه میلیون مترمربع بر اساس برنامه زمان‌بندی شده در حال احداث است.
*۳۰ میلیارد تومان صرف حفظ فضای سبز منطقه ۷ در زمان بحران می شود
نوروزی با بیان اینکه همه جمعیت دو میلیون نفری اصفهان از طرح های کلان منتفع می شوند، اظهار کرد: اکثر این پروژه ها در محلات کمتربرخوردار در حال اجراست تا عدالت اجتماعی در همه شهر رعایت شود.
وی تاکید کرد: جهان و اصفهان یک چهارباغ دارد و نمی توان در همه منطقه ها چهارباغ ساخت اما توزیع امکانات چنین مکان هایی در همه مناطق شهر امکان پذیر است.
شهردار اصفهان با اشاره با اینکه با اجرای بزرگترین پروژه آبرسانی منطقه هفت مشکل بحران در زمان خشکسالی برطرف خواهد شد، گفت: برای این طرح ۳۰ میلیارد تومان هزینه می شود تا فضای سبز حفظ شود.
وی به احداث ساختمان آتش نشانی در منطقه هفت و در کنار میدان حج اشاره و اظهار کرد: از بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی این منطقه تاکنون ۱۴۵ درصد محقق شده است و در سال آینده سهم منطقه هفت از بودجه شهرداری ۲۰۰ میلیارد تومان است.
نوروزی بیان کرد: در اصفهان پایین و بالای شهر معنا ندارد چراکه در مناطقی به ظاهر برخورداری همچون منطقه شش، محلی مانند همت آباد وجود دارد.
*مشکلات ترافیکی پل چمران تا پل شریعتی برطرف می شود
وی با بیان اینکه با ساخت پروژه سیتی سنتر شمال شهر اصفهان تغییرات مثبتی در این محدوده رخ خواهد داد، گفت: نباید جریان توسعه و عمران در شهر با عواقبی که ممکن است خوشایند نباشد، متوقف شود و برای رفع چنین معضلاتی می توان از فرهنگ کمک گرفت.
شهردار اصفهان تصریح کرد: بسیاری از مدیران، مناطق هفت و هشت شهرداری را برای سکونت خود انتخاب می کنند که این نشان دهنده تغییر پوسته ها در شهر است.
وی با بیان اینکه روکش آسفالت خیابان آزادی و پیاده‌رو سازی خیابان غرضی به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد و آسفالت خیابان پوریای ولی تا پایان سال انجام می‌شود؛ همچنین طراحی پل روبروی خیابان غرضی در دستور کار قرار دارد تا شهروندان با سهولت از این مسیر عبور کنند، گفت: هفت میلیارد تومان در گذرهای بهاران در خیابان خردمند هزینه می‌شود تا شاهد آبادانی آن باشیم، خیابان‌سازی خیابان عبدالرسول زرین (ادامه خیابان رضازاده) به زودی تکمیل خواهد شد، همچنین مجموعه فرهنگی ورزشی شاهنامه در خیابان گلستان در حال احداث است و در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
نوروزی با اشاره به ساماندهی بافت فرسوده منطقه هفت با راه اندازی دفاتر تسهیل گری اظهار کرد: برای رفع مشکلات تردد حدفاصل پل چمران تا پل شریعتی نیز تلاش خواهیم کرد.
*افزایش بودجه ۱۴۰۰ فشاری بر مردم تحمیل نمی کند
در ادامه، علیرضا نصر اصفهانی با اشاره به اینکه دغدغه ها و خواسته های ساکنان منطقه هفت در بررسی بودجه منطقه برای سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: رقم خوردن آرامش مردم در مناطق با ایجاد حس رضایت از سوی مسئولان امکان پذیر است.
وی ادامه داد: تلاش مدیریت شهری بر افزایش مشارکت مردم در اجرای برنامه هاست.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه شاید و نشاط مردم به نفع مدیران شهری است، گفت: تفاوت شهروند و شهرنشین در میزان مشارکت آنها در سرنوشت خودشان است و شهروندان نسبت به محیط اطراف خود احساس تعلق خاطر و مسئولیت دارند.
وی با اشاره به امکاناتی که در منطقه هفت ایجاد شده است، اظهار کرد: بر همین اساس برای هر شهروند اصفهانی در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری که میزان آن به شش هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان می رسد، چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اختصاص می یابد که صرف توسعه خواهد شد.
نصر اصفهانی به سهم قابل توجه منطقه هفت از بودجه ۱۴۰۰ با توجه به رشدی که در منطقه و تحقق بودجه آن رخ داده است اشاره و تصریح کرد: قرار نیست با افزایش بودجه ها، به مردم فشاری وارد شود بلکه منبع تامین بودجه شهرداری فروش املاک شهرداری، اوراق مشارکت و وام است.
*همراهی نخبگان و معتمدان در ارتقای رفاه منطقه هفت
همچنین در ادامه این نشست، علی اصغر شاطوری، مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان اظهار کرد: در برنامه ریزی های منطقه از نظر معتمدان و نخبگانی که در منطقه ساکن هستند همواره استفاده شده و این قشر از جامعه نیز همراه ما در اجرای برنامه های شهرداری بوده اند.
وی ادامه داد: استفاده از نظرات نخبگان و معتمدان محلی سبب ارتقای رفاه منطقه و ساکنان می شود.
مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان افزود: برای رفع مشکلاتی که در منطقه وجود دارد ابتدا موضوعات دسته بندی و برای هر کدام راه حل های قابل اجرا پیاده می شود.
/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا