استان هاشهر و جامعهعناوین اخبارمعادن و فلزات

ذوب آهن اصفهان در شرایط تحریم ، الگوی خودباوری در صنعت کشور شد

 

رجایی در این بازدید ، تولید ریل در ذوب آهن اصفهان در شرایط سخت تحریم و تنگناهای اقتصادی را یک دستاورد بزرگ برای صنعت کشوردانست و گفت : تحریم های ظالمانه غرب ، مشکلاتی برای صنعت و اقتصاد کشور ایجاد کرد ، اما جوانان و مدیران ذوب آهنی ، این تهدید را به فرصت تبدیل کردند و با خنثی نمودن تحریم ها ، موفق شدند با بهره گیری از توان و دانش فنی خود ، محصول استراتژیک ریل را که تامین آن کاملاً به واردات وابسته بود ، تولید نمایند.
وی افزود : ذوب آهنی ها ثابت کردند که در این شرایط سخت هم می توان به قله های افتخار و خودکفایی صعود کرد و الگوی خودباوری در صنعت کشور شدند .
نماینده مردم لنجان اظهار داشت : همچنان که ذوب آهن اصفهان با تولید ریل از توسعه حمل و نقل ریلی حمایت نمود ، لذا مسئولین هم باید از تولید این محصول مهم حمایت کنند و هرگز اجازه واردات آن را ندهند .
وی افزود : خوشبختانه در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز ، واردات تمام محصولاتی که در داخل تولید می شود ممنوع شده و حتی مجازات در پی دارد .
نماینده مردم لنجان تعامل ذوب آهن اصفهان و شهرستان لنجان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت : خوشبختانه اعتماد و باور مثبت به مجموعه مدیریتی ذوب آهن اصفهان وجود دارد و این مدیریت با نگاه مثبت و سازنده فعالیت می کند . معتقد هستم که هر گونه مشکل و مسئله ای را می توان از طریق تعامل و گفتگو با این مجموعه حل کرد .
رجایی افزود : یکی از دغدغه های مهم مردم لنجان ، مسئله محیط زیست است که در این زمینه هرگز نگرش ما به گونه ای نیست که برای تولید ایجاد مسئله و مشکل کنیم . چرا که می دانیم اقدامات زیست محیطی بلند مدت هستند و باید در این زمینه چشم انداز تعریف شود . در واقع باید بدانیم در کدام نقطه هستیم و با اقدامات زیست محیطی ذوب آهن به چه اهدافی در چه زمانی می رسیم .
منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز به روند رو به رشد این مجتمع عظیم صنعتی و دستاوردهای آن در سال جاری اشاره کرد و گفت : دغدغه های مهم مردم شهرستان لنجان در حوزه های محیط زیست ، اشتغال و آب را مدنظر داریم و در تمام این زمینه ها اقدامات مهمی صورت گرفته است .
مدیرعامل ذوب آهن ، با اشاره به اینکه در تمام استخدام های این شرکت مطابق قانون ، شهرستان لنجان در اولویت قرار گرفته است گفت : ساخت و نصب درب های فلکسیبل باتری شماره ۳ کک سازی و همچنین تدوین طرح جامع زیست محیطی این شرکت که با نظارت سازمان محیط زیست انجام شده است ، از جمله اقدامات زیست محیطی مهم اخیر این شرکت است .

یزدی زاده به طرح های مختلف این شرکت در جهت صرفه جویی در مصرف آب که به کاهش ۵۰ درصدی در این مقوله منجر شده است نیز اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که با رویکرد مثبت مسئولین شهرستان لنجان ، تعامل با منطقه با عنوان اولویت اصلی ذوب آهن اصفهان در حوزه مسئولیت اجتماعی ، همچنان با قدرت ادامه یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا