امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
9:23:21 - پنج‌شنبه 29 جولای 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شعار یا زیر تیتر : پالار صنعت راهگشای مشکلات (صنعت فولادکشور //زنجیره فولاد کشور) روتیتر : در راستای بهبود فرآیند ذوب زنجیره فولاد به همت کارشناسان شرکت دانش ‏بنیان «پالار صنعت» صورت پذیرفت : ایده (های) خلاقانه( آقای افشار :ایده نظریه است این ایده است یا اقدام اجرا؟در ادامه به برطرف کردن اشاره دارد ) […]

شعار یا زیر تیتر : پالار صنعت راهگشای مشکلات (صنعت فولادکشور //زنجیره فولاد کشور)

روتیتر : در راستای بهبود فرآیند ذوب زنجیره فولاد به همت کارشناسان شرکت دانش ‏بنیان «پالار صنعت» صورت پذیرفت :
ایده (های) خلاقانه( آقای افشار :ایده نظریه است این ایده است یا اقدام اجرا؟در ادامه به برطرف کردن اشاره دارد )
صفحه دریچه کشویی پاتیل،(( توسط // به همت ) کارشناسان شرکت دانش ‏بنیان «پالار صنعت» ارائه گردید.)

مقدمه :(در کادر بدون ذکر مقدمه قرار می گیرد :نظرتان ؟)
گاهی بسیاری از خطرات و صدماتی که کارکنان کارخانه‏ ها آن (ها) را به جان می‌خرند( تا محصولات باکیفیت و پرکاربرد را برای صنایع مختلف آماده کنند) با روش‎های خلاقانه ‎ای قابل اجراست(اجرا ؟یا پیشگیری است ؟). اما غالبا به دلیل عدم شناخت و نداشتن اعتماد کافی به متخصصان داخلی، بسیاری از (این) ایده‎ ها فرصتی برای بروز و اجرا پیدا نمی ‎کنند.

( نکته قابل تامل اینجاست //نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که ) (چون)) ایده‎ هایی که از دل دانش و مهارت و توان مهندسی متخصصان ایرانی به دست می‏ آید (چون ) با ( تجربه // بررسی های علمی ) و نیازسنجی بومی شکل گرفته است، می تواند بسیار بیشتر از محصولات خارجی (به کار بیاید// راهگشای حل مشکات صنایع داخلی باشد).

( در همین راستا //در همین راستا و در پاسخ به شعار مامی توانیم -یا شعار سال ) کارشناسان شرکت پالار صنعت (توانسته اند) با شناسایی نیازها و (با ) ( به کارگیری// بهره برداری و به کار گیری //بهره گیری و استفاده از ) اطلاعات و دانش بومی، (توانسته ‏اند) یکی از مشکلات مهم (صنعت //زنجیره //صنایع) فولاد را برطرف کنند.
در پی این موفقیت و با توجه به اهمیت موضوع ، با مهندس محمود طالقانی ، مدیر عامل شرکت پالار صنعت مصاحبه ای کوتاه انجام داده ایم که در ادامه (می خوانید//می آید)//مصاحبه ای کوتاه با مدیرعامل شرکت 🙂
مهندس محمود طالقانی ، مدیر عامل شرکت پالار صنعت (بیان داشت// گفت‏: شرکت پالار صنعت، در سال ۱۳۷۱راه‏ اندازی گردید و درسال ۱۳۹۷ با همت و دانش کارشناسان شرکت موفق شدیم مجوز دانش ‎بنیانی دریافت نماییم .
این شرکت از ابتدا در حوزه تهیه فرآورده‎ های نسوز فعالیت داشته و به‌مرور با شناسایی نیاز صنعت فولاد و تکیه بر خلاقیت و دانش مهندسان ایرانی توانسته است قطعه‌ای کاربردی و استراتژیک(؟/تحت عنوان //به نام //صفحه دریچه کشویی پاتیل، ) بسازد که اکنون در (بسیاری از ) کارخانه ‎های فولاد کشور مورد استفاده قرار می‏ گیرد. (صفحه دریچه کشویی پاتیل، قطعه‎ای است که // این قطعه )( علاوه بر اینکه باعث می شود سطح) ایمنی فرآیند ذوب در کارخانه‏ های فولاد بسیار بالا (برده //برود)موجب می شود تا (،//و )کیفیت محصولات (تولیدی ) را نیز ارتقا (بخشیده// می دهد//داده است////یابد).

*کاهش قابل ملاحظه نفوذ ذوب در پاتیل ها

مدیر عامل شرکت پالار صنعت، به دیگر مزیت های صفحه دریچه کشویی پاتیل اشاره کرد و گفت: متاسفانه تا پیش از استفاده از این قطعه ، نفوذ مذاب در پاتیل‏‌های فولادسازی ها بارها اتفاق می ‎افتاد. اما اکنون و با استفاده از سیستم جدید صفحات دریچه کشویی پاتیل، این خطر به‌شدت کاهش یافته‌ است.

وی ادامه داد: تا پیش از تهیه و ساخت صفحه دریچه کشویی یکپارچه پاتیل، احتمال خروج مواد مذاب از دستگاه‎ ها وجود داشت، زیرا قطعات و نازل‌ها جداگانه خریداری و با ملات به‌ هم متصل می‎ شدند. (همین موضوع // موضوعی که ) باعث می‏ شد هنگام خروج مواد مذاب، حوادث و خطرات زیادی ایجاد بشود(.//، اما اکنون) با یکپارچه‎ سازی قطعات و ساخت صفحه دریچه کشویی این مشکل تا حدود قابل توجهی کنترل شده است.

کیفیت بالا با هزینه(ای ) رقابتی

مدیر عامل شرکت پالار صنعت، با بیان اینکه هزینه استفاده از صفحات دریچه کشویی یکپارچه پاتیل در مقایسه با نمونه‎ های اروپایی پایین ‎تر است، گفت: (کیفیت)این محصول (با کیفیت // در سطح ) نمونه اروپایی (است //عرضه می ‎شود) اما با قیمت نمونه چینی به بازار (می‎ آید.//عرضه می شود).

ضرورت تبدیل ماده معدنی به مواد اولیه نسوز

مهندس طالقانی، در ادامه (با اشاره ) به ضرورت تبدیل ماده//مواد) معدنی به مواد اولیه نسوز‏،( اشاره کرد و) بیان داشت‏: صنعت نسوز نیازمند کمک دولت است و باید واردات مواد اولیه در صنعت نسوز تسهیل شود، زیرا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های تولیدکنندگان در صنعت نسوز، تامین مواد اولیه است.

وی // مدیر عامل شرکت پالار صنعت، تصریح کرد: در واقع مسأله مهمی که با آن مواجه هستیم این است که حلقه بین معدن و صنعت نسوز گم شده است زیرا معادن مواد اولیه در کشور موجود است ولی //اما (این معادن) به صورت کنسانتره است ودر زمینه تبدیل ماده معدنی به مواد اولیه نسوز در کشور امکان فرآوری با خلوص بالا وجود ندارد.

وی اضافه کرد: از این‌رو صنعت نسوز برای تامین ماده اولیه نیازمند واردات از اروپا، چین و هند است. بنابراین اگر این حلقه کامل شود، می‌توان ادعا کرد در صنعت نسوز (نیازمند کشورهای خارجی نیستیم // خودکفا شده ایم )و به‌طور ۱۰۰درصدی قادر به تامین نیاز داخلی هستیم. درحقیقت از معدن تا واحد تولیدی نسوز، صنعت دیرگداز نیازمند یک واحد فرآوری است که در این بخش مغفول مانده است. اما در حلقه آخر که تولید فرآورده های نسوز است این صنعت به خوبی در کشور رشد کرده و حتی در تولید برخی نسوزها از خارجی ها هم پیشی گرفته است.

تبلور خودباوری در اعتماد به کالای ایرانی

علی افشاری‏ پور ، مدیر ارتباطات شرکت پالارصنعت (نیز) در ادامه (گفت//بیان داشت): (کار را با فولادسازی های کوچک شروع کردیم و // در ابتدا این قطعه در شرکت های کوچک و متوسط صنعت فولاد مورد استفاده قرار گرفت ولی ) در ادامه واحد فنی و مهندسی ذوب آهن اصفهان این جرات را به‌خود داد که از محصولات ایرانی ساخت شرکت ما استفاده کند که لازمه این انتخاب نوعی خودباوری و اعتماد به کالای ایرانی بود. پس از آن فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و دیگر فولادسازی های بزرگ کشور هم با شرکت ما وارد همکاری شدند.

راه های ارتباط با پالار صنعت

وبسایت: www.palarsanat.com

اینستاگرام : palarsanat.co

تلفن تماس: ۰۳۱۳۶۶۱۴۰۰۶

آدرس : اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان علی میرزا، طبقه سوم، واحد۹

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب