استان هاشهر و جامعهعناوین اخبار

حمایت از طرح‌های نوآورانه برای توسعه سامانه‌های ترافیکی

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین حق‌شناس با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران و حضور شهرداری اصفهان در این رویداد اظهار کرد: در نمایشگاه شهر هوشمند محصولات خوبی در حوزه‌هایی همچون پارک حاشیه‌ای، وسایل حمل‌ونقل غیر موتوری، دوچرخه‌ها و سه‌چرخه‌های جدید، اسکوترهای برقی، سامانه‌های جدید ثبت تخلف و پردازش تصویر، ثبت آمار تردد با تکنولوژی لیزر و استفاده از صداها در کنترل ترافیک ارائه شده بود و شرکت‌های حاضر آمادگی لازم برای ارائه راه‌حل‌هایی در خصوص مسائل شهری داشتند که از ظرفیت آنها استفاده خواهد شد.
او با اشاره به حضور «منوچهر منطقی»، رئیس ستاد حمل‌ونقل معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت کشور در این نمایشگاه بیان کرد: اواخر سال گذشته برنامه‌ای را شروع کردیم که طی آن تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای را بین معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت کشور و شهرداری اصفهان امضاء و در پنج محور معرفی شده، نیازهای شهرداری را مشخص و اعلام می‌کنیم.
حق‌شناس افزود: این تفاهم‌نامه از فروردین ماه جاری آغاز و در این راستا جلساتی برگزار شده تا در چارچوب مشخصی نحوه همکاری را تعریف و طرح‌ها در اصفهان پیاده‌سازی شود تا در صورت موفقیت، اصفهان به عنوان پایلوت کشوری این برنامه معرفی شود.
حق‌شناس با اشاره به پیگیری این تفاهم‌نامه در نمایشگاه شهر هوشمند عنوان کرد: در این نمایشگاه مذاکراتی کوتاه داشتیم و گزارشی به نماینده معاونت علمی ارائه کردیم و قرار شد از شرکت‌هایی که موضوعات نوآورانه و جدید برای توسعه سامانه‌ها و نرم‌افزارها ارائه کنند، در قالب کمک بلاعوض و یا وام حمایت شود.
او ادامه داد: بحث نوسازی ناوگان تاکسی و اتوبوس نیز مطرح و قرار شد که سرمایه خوبی در این بخش به اصفهان تعلق گیرد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: مقرر شد نماینده وزارت کشور از ظرفیت‌های این تفاهم‌نامه استفاده و موارد مفیدی برای کشور را معرفی کند.
او ادامه داد: همچنین قرار شد از تسهیل فرآیندهای قانونی این طرح حمایت شود تا در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن در اصفهان، در سایر کلان‌شهرها نیز جهت پیاده‌سازی معرفی شود.
حق‌شناس با اشاره به بازدید از غرفه شرکت صاایران در این نمایشگاه هم گفت: در بازدید از غرفه صاایران نیز رایزنی‌هایی در خصوص همکاری مشترک نوآورانه در توسعه سامانه ای.اف.سی انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا