استان هاشهر و جامعهعناوین اخبار

در راستای توسعه خدمات غیرحضوری معاونت شهرسازی و معماری انجام شد؛ افزودن دو امکان جدید و کاربردی به سامانه “اصفهان من”

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، امیدعلی اصغری با اعلام این خبر گفت: این خدمات از ابتدای مرداد بر روی سامانه “اصفهان من” قرار گرفته که با توجه به فراوانی مطالبات از سوی شهروندان نسبت به این دو خدمات، تعداد چشمگیری درخواست در این بازه زمانی ثبت شده است.

او افزودن این دو قابلیت به سامانه هوشمند توسعه شهر را در راستای تسریع بازسازی بافت فرسوده دانست و تأکید کرد: امیدواریم با استقبال هر چه بیشتر شهروندان از این خدمات غیر حضوری اضافه شده در سایت “اصفهان من” به آدرس my.isfahan.ir شاهد کاهش مراجعات حضوری شهروندان به مناطق شهرداری باشیم تا بتوانیم گام‌های مؤثرتری در راستای افزایش سطح کیفی خدمات برداریم.
علی اصغری با اشاره به اینکه سامانه هوشمند توسعه شهری اصفهان از ابتدای تیرماه در دسترس شهروندان قرار گرفته است، توضیح داد: در گام اول درخواست‎های غیر حضوری صدور پروانه احداث بنا، تخریب و بازسازی در سامانه بارگذاری و با استقبال شهروندان مواجه شده است.
او ادامه داد: آمار نشان می‌دهد تا تاریخ ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ تعداد ۸۷۳ درخواست در این سامانه ثبت شده که به تفکیک شامل ۵۵۹ درخواست تخریب و بازسازی و ۳۱۴ درخواست صدور پروانه احداث بنا است که این درخواست‌ها در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان در حال بررسی و رسیدگی است.
مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اعلام اینکه آموزش‌های لازم در چندین لایه به همکاران مناطق شهرداری داده شده است، گفت: با توجه به وجود کارتابل شهروندی، بخشی از درخواست‌ها جهت انجام اقدام‌های لازم، تأیید، پرداخت فیشهای مالی و بارگذاری مدارک مورد نیاز در کارتابل شهروندان و بخشی از درخواست‌ها نیز در کارتابل همکاران مناطق در حال رسیدگی است.
او خاطرنشان کرد: در تلاشیم که در اولین فرصت قابلیت ثبت درخواست اصلاح پروانه و تعویض پروانه ساختمان از طریق این سامانه را نیز در اختیار شهروندان قرار دهیم تا بتوانند به صورت غیر حضوری بیش از پیش از مزایای این سامانه استفاده کنند.
اصغری سیستم پاسخگوی آنلاین این سامانه را آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان دانست و گفت: کارشناسان و متخصصان شهرسازی الکترونیک همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ آماده پاسخگویی به شهروندان هستند تا در تسریع فرآیند ثبت نام غیر حضوری متقاضیان خللی ایجاد نشود، البته در سامانه فایل راهنمای ثبت نام غیر حضوری بارگذاری شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا