استان ها

تشدید آلودگی هوای اصفهان/مدارس ۹ شهر استان سه شنبه تعطیل است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، از اصفهان، با توجه به وارونگی دما و تشدید آلودگی هوای اصفهان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان برای تصمیم گیری درباره وضعیت تعطیلی روز سه‌شنبه بیست و دوم آذر ماه تشکیل شد.

بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان فردا سه‌شنبه ۲۲ آذر ماه تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، پیش دبستانی، مهدهای کودک و مدارس استثنایی مناطق شش گانه آموزش و پرورش شهرستان اصفهان و مناطق فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرین شهر و فولادشهر، روز سه شنبه ۲۲ آذرماه ۱۴۰۱ تعطیل است.

برهمین اساس طرح محدودیت تردد خودروها به صورت زوج و فرد در محدوده ترافیکی مصوب شهر اصفهان از ساعت هشت صبح الی ۱۳ و از ساعت ۱۶ الی ۲۱ تا پایان روز پنج شنبه ۲۴ آذرماه مصوب شد.

براساس اعلام این کارگروه، مقرر شد از انجام هرگونه فعالیت عمومی اعم از ورزش‌های همگانی و… در فضای باز پیشگیری و الزامات بهداشتی مرتبط با آلودگی هوا توسط مرکز بهداشت استان اطلاع رسانی و اداره کل محیط زیست استان نسبت به تشدید پایش واحدهای آلاینده شناسایی شده و برخورد با تخلفات در این حوزه اقدام کند.

همچنین این کارگروه مصوب کرد تا برخوردهای قانونی با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی تشدید شود.

صدر هشدار سطح زرد هواشناسی

اداره کل هواشناسی استان اصفهان از روز ۲۰ آذرماه درباره سکون جوی و وارونگی دما در مناطق مرکزی و صنعتی استان هشدار سطح زرد صادر کرده بود.

هشدار سطح زرد رنگ هواشناسی به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.

بر اساس اطلاعیه هواشناسی استان اصفهان، از امروز دوشنبه تا روز چهارشنبه ۲۳ آذر ماه، سکون جوی، سردی هوا و وارونگی دما در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان به افزایش غلظت آلاینده‌ها، غبارآلودی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در ساعات اولیه روز می‌انجامد.

گفتنی است اصفهان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۲ روز هوای آلوده داشته است.

منبع خبر : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا