استان ها

از سرگیری اجرای طرح زوج و فرد در اصفهان/جریمه ۵ هزار خودروی دودزا

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، از اصفهان، سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت: بدنبال افزایش آلودگی هوای کلانشهر اصفهان برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی در دستور کار ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان قرار گرفت و طرح زوج و فرد نیز که پیش از این فقط در ساعات بعد ازظهر اعمال می‌شد از سر گرفته شد.

وی جریمه تردد در محدوده زوج و فرد را ۱۰۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: طرح مذکور صبح‌ها از ساعت ۸ تا ۱۳ ظهر و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ شب اجرا می‌شود و خودروها هر باری که وارد محدوده طرح شوند توسط دوربین‌ها اعمال قانون خواهند شد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان همچنین از اعمال قاون ۵ هزار و ۷۲۱ دستگاه خودروی دودزا طی مدت ۲۱ روز آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴٫۱ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: پلاک خودروهای دودزا که بنا بر تشخیص کارشناسان پلیس تردد آنها باعث آلودگی هوا می‌شوند فک شده و به رانندگان آنها پلاک تعمیری ارائه می‌شود که با این پلاک موظف هستند ظرف ۴۸ ساعت به تعمیرگاه مراجعه و نسبت به رفع نقص خودروی خود اقدام کنند که در این راستا طی ۲۱ روز آذرماه تعداد ۲ هزار و ۲۴۴ دستگاه خودروی دودزا توسط کارشناسان پلیس راهور فک پلاک و به تعمیرگاه اعزام شدند.

سرهنگ محمدی، یکی از اقدامات پلیس راهور در زمینه کاهش آلودگی هوا را برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی عنوان کرد و اظهار داشت: در همین راستا طی ۲۱ روز آذرماه سال جاری ۱۷ هزار و ۸۴۵ دستگاه خودروی فاقد معاینه فنی مورد اعمال قانون قرار گرفتند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲٫۶ درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان مبلغ جریمه خودروهای دودزا را ۴۵ هزار و ۹۰۰ تومان و مبلغ جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی را ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: به نظر می‌آید که این جریمه‌ها بازدارندگی لازم را ندارند و بایستی در اعمال قانون این نوع خودروها بازنگری صورت گیرد.

سرهنگ محمدی خاطر نشان کرد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته با کامیون‌های خاک برداری که فاقد مجوز باشند نیز برخورد قانونی صورت می‌گیرند که در این خصوص نیز طی ۲۱ روزی که آذرماه امسال گذشته ۱۱ هزار و ۱۲۱ مورد اعمال قانون این نوع کامیون‌ها را داشتیم.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز بدون هیچ گونه اغماضی مورد اعمال قانون قرار می‌گیرند گفت: پلیس راهور با رانندگانی که به حقوق مردم بی اعتنا هستند قاطعانه برابر قانون برخورد می‌کند و با هیچ شخص و ارگانی نیز تعارف ندارد.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه کاهش آلودگی هوا نیازمند مشارکت عموم مردم و دستگاه‌ها است گفت: از شهروندان می‌خواهم که در این ایام که با آلودگی شدید هوا روبرو هستیم از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر به خصوص در هسته مرکزی شهر اصفهان خودداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه عیب و نقصی در سیستم احتراق خودرو نسبت به تعمیر فوری و رفع عیب آن اقدام کنند.

۴۶

منبع خبر : خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا