امروز پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
۹:۱۲:۵۶ - چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گام اول برای حل مشکلات معلولین استان اصفهان در سال ۱۳۹۵
عصر روز گذشته (سه شنبه ) جلسه ای به منظور بررسی مشکلات معلولین استان اصفهان، با حضور عقدایی معاون سیاسی امنیتی و ابراهیمی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، دکتر صادقی مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، دکتر اثنی عشران مشاور اموربانوان استاندار، منصوری مشاور استانداری در امور معلولین، جمعی از مدیران دستگاههای اجرائی استان و تشکلهای معلولین در استانداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران ،دکتر صادقی مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، در ابتدای این جلسه گزارش از عملکرد بهزیستی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی در سال گذشته پیرامون خدمات ارائه شده در حوزه امور معلولین به این عزیزان ارائه داد. وی در ادامه به پاره ای از مشکلات معلولین در زمینه حقوق شهروندی، مناسب سازی شهری، حمل و نقل عمومی، اشتغال، مسکن ، ورزش و عدم کفایت پوشش بیمه ای و مشکلات زنان معلول اشاره کرد و اهتمام مسئولین ارشد استانی را در کاهش این مشکلات خواستار شد .

منصوری مشاور استانداردرامورمعلولین نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل بهزیستی استان در خصوص فرهنگ سازی وآگاهی بخشی در بین عموم مردم نسبت به شناخت معولین گفت: معلولین همچنان در انجام فعالیت های روزمره خود با مشکلاتی همچون نبود شغل مناسب، عدم مناسب سازی معابر و وسائل حمل و نقل عمومی مواجه هستند و نیاز به فرهنگ سازی و رسانه محور بودن برنامه های مربوطه به معلولین احساس می شود.

در ادامه اعضای مجمع تشکل های معلولین به ارائه نقطه نظرات و چالش های مربوطه در حوزه معلولین پرداختند و مدیران و نمایندگان دستگاههای دولتی پیرامون مسائلی از قبیل ورزش ،بازارها ی فصلی ،ایجاد بسترهای مناسب جهت استفاده معلولین از اماکن فرهنگی ورزشی با تسهیلات خاص ،تصویب لایحه کرامت سالمندان در شهرداری، مناسب سازی و غیره بحث و گفتگو کردند.

در پایان عقدایی معاون سیاسی امنیتی استانداری با تشکر از مدیران بهزیستی و دستگاه های اجرایی در خصوص اقدامات صورت پذیرفته گفت: هر چند این اقدامات لازم بوده اما کافی نیست و بایستی با همدلی و همیاری در راستای بستر سازی مناسب حضور معلولین در جامعه و رفع مشکلات آنان تسریع گردد.وی افزود:به منظور رفع هر چه سریع تر این مشکلات و تسریع در پیشرفت کار شورای سیاستگزاری امور معلولین استان هر دو ماه یکبار تشکیل جلسه داده و مجدانه مصوبات آن پیگیری گردد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب