امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
۸:۴۲:۵۵ - سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بودجه ۹۷۸ هزار میلیارد تومانی سال ۹۵ تصویب شد
نمایندگان مجلس با تصویب ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌کشور، بودجه ۹۷۸ هزار میلیارد تومانی سال آینده را برای بررسی به شورای نگهبان ارسال کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی مجلس،نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ، ۳۱ فروردین) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور، دخل و خرج سال آینده را تعیین و تصویب کردند.

وکلای ملت ماده واحده بودجه سال جاری را در صحن علنی با ۱۵۲ رای موافق، ۲۴ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور از حیث منابع بالغ بر ۹۷۸۵۵۲۹۹۷۴۰۰۰۰۰۰  ریال (نه میلیون و هفتصد و هشتاد و پنج هزار و پونصد و بیست و نه میلیارد و نهصد و هفتاد و چهار میلیون ریال) و از حیث مصارف بالغ بر ۹۷۸۵۵۲۹۹۷۴۰۰۰۰۰۰ ریال (نه میلیون و هفتصد و هشتاد و پنج هزار و پونصد و بیست و نه میلیارد و نهصد و هفتاد و چهار میلیون ریال) به شرح زیر است:

الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه‌ عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بالغ ۳۳۵۴۸۹۵۱۴۵۰۰۰۰۰۰ (سه میلیون و سیصد و پنجاه و چهار هزار و هشتصد و نود و پنج میلیارد و یکصد و چهل و پنج میلیون ریال) شامل:

۱- منابع عمومی بالغ بر ۲۹۴۳۹۳۷۱۹۹۰۰۰۰۰۰ ریال (دو میلیون و نهصد و چهل و سه هزار و نهصد و سی و هفت میلیارد و یکصد و نود و نه میلیون ریال).

۲- درآمدهای اختصاصی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی بالغ بر ۴۱۰۹۵۷۹۴۶۰۰۰۰۰۰ ریال (چهارصد و ده هزار و نهصد و پنجاه و هفت میلیارد و نهصد و چهل و شش میلیون ریال).

ب- بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر ۶۶۲۸۱۷۱۸۶۳۰۰۰۰۰۰ ریال (شش میلیون و ششصد و بیست و هشت هزار و یکصد و هفتاد و یک میلیارد و هشتصد و شصت و سه میلیون ریال) و از حیث هزینه‌ها و سایر پرداخت‌ها بالغ بر ۶۸۲۸۱۷۱۸۶۳۰۰۰۰۰۰ ریال (شش میلیون و هشتصد و بیست و هشت هزار و یکصد و هفتاد و یک میلیارد و هشتصد و شصت و سه میلیون ریال).

بدین ترتیب نمایندگان پس از ۸ روز و ۱۱ جلسه بررسی مستمر، بخشهای هزینه ای و درآمدی لایحه بودجه ۹۵ کل کشور را به تصویب رساندند.

یادآور می شود نمایندگان پیش از این و در اسفند ماه سال گذشته، لایحه دولت دودوازدهم بودجه را مبنی بر خرج و مخارج دو ماهه نخست سال ۹۵ به تصویب رسانده بودند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب