امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
۸:۱۱:۲۴ - سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طیب نیا: ارز نیمه دوم امسال تک نرخی می شود
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی از آماده کردن شرایط برای تک نرخی کردن ارز در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: اکنون فاصله نرخ ارز در بازار آزاد و مبادله ای بسیار کاهش یافته و فاصله زیادی با تک نرخی کردن ارز نداریم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به  نقل ازایرنا، طیب نیا روز سه شنبه در حاشیه هشتمین کنفرانس بین المللی بازار سرمایه انسانی در جمع خبرنگاران درباره تک نرخی کردن ارز گفت: از مدت ها قبل، بحث درباره تک نرخی کردن ارز را شروع کردیم و بانک مرکزی مشغول این کار بوده و مسائل مربوط به آن در ستاد اقتصادی دولت بررسی می شود. 
وی با ابرازامیدواری نسبت به اینکه هر چه سریع تر به سوی فراهم کردن شرایط پیش برویم ، ادامه داد: اکنون بخش عمده ای از کالاها براساس نرخ ارز آزاد مصاحبه می شود و فاصله ارز در بازار آزاد و ارز مبادله ای کاهش زیادی داشته است. 

**بازار سرمایه اسلامی
طیب نیا درباره بازار سرمایه اسلامی نیز گفت: ما جزو معدود کشورهایی هستیم که تمام بازارهای مالی از جمله بازار پول و بازار سرمایه را براساس عقود اسلامی تنظیم کرده ایم. 
وی با بیان این که در بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ کشورهایی که از ابزارهای مالی اسلامی استفاده می کردند با کمترین بحران مواجه شدند، اضافه کرد: سال گذشته برای نخستین بار اسناد خزانه اسلامی به ارزش ۵۰۰ هزار میلیارد ریال و همچنین اوراق صکوک اجاره دولتی به ارزش پنج هزار میلیارد ریال منتشر شد. 
وی اضافه کرد: قصد داریم امسال بازار سرمایه را توسعه داده و بدهی های دولت را به اوراق تبدیل کنیم. 
ادامه دارد…

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب