امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
۸:۲۹:۲۵ - جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بورس این هفته خود را چگونه گذراند؟/ثبت هفته‌ای منفی برای بورس
شاخص کل بورس تهران در هفته‌ای که گذشت نسبت به هفته گذشته، ۲٫۶درصد کاهش یافت و در انتهای معاملات روز چهارشنبه به ارتفاع ۷۵ هزار و ۹۸۲ واحد سقوط کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اقتصاد نیوز،، شاخص کل بورس به علت فشار فروش در گروه خودرو در روز شنبه بر مدار نزولی قرار گرفت و در پایان معاملات این روز به کانال ۷۷ هزار واحدی عقبگرد کرد.

در بازار روز یکشنبه نیز، شاخص کل بورس تحت فشار فروش در گروه خودرو، ۳۷۸ واحد کاهش یافت. در این روز با متوقف شدن نماد شرکت سایپا از فشار فروش بر سایر نمادها کاسته شد و بعضی صف فرو‌ش‌ها جمع‌آوری شدند حتی در بعضی موارد به درصدهای مثبت نیز، رسیدند.

اما در جریان معاملات روز دوشنبه، شاخص کل بورس تغییر مسیر داد و در نهایت۶۰ واحد افزایش کرد. این شاخص بیشتر تحت تاثیر سهام شرکت‌های همراه اول، مخابرات، سنگ‌آهنی‌ها و پالایشگاهی‌ها قرار گرفت و در انتهای معاملات این روز، در ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۰۶ واحدی قرار گرفت. از دلایلی که در معاملات این روز مانع از رشد شاخص شد، صف فروش در سهام زامیاد بود که باعث شد تا این گروه سایر سهام گروه خودرو را منفی کند؛ در نتیجه با منفی شدن گروه خودرو کلیت این بازار تحت تاثیر قرار گرفت.

در بازار روز سه‌شنبه باز هم شاخص به مسیر کاهشی خود بازگشت، به طوریکه با تشدید فشار فروش در گروه خودرو، کاهش قیمت جهانی سنگ‌آهن و اخبار ضد و نقیض در خصوص مسائل سیاسی این بازار با ریزش مواجه شد.

به گزارش اقتصادنیوز، در آخرین روز معاملاتی هفته‌، با اعلام خبر عدم افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ایران‌خودرو در کدال که باعث تشکیل صف‌فروش‌های سنگین شد، شاخص به مسیر نزولی خود ادامه داد و در حالی به معاملات خاتمه داد که ۶۴۷ واحد کاهش پیدا کرد و به ارتفاع ۷۵ هزار و ۹۸۲ واحد سقوط کرد. در مجموع هفته‌ای که گذشت، هفته‌ای منفی برای بورس تهران رقم خورد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب