امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
۹:۱۶:۴۰ - جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در گزارش مقاومت داروهای ضدباکتریایی تاکید شد:
آنتی بیوتیک ها را مثل آب نبات مصرف نکنیم/مقاومت دارویی تهدید در ابعاد تروریسم
محققان بر این باورند که مقاومت دارویی باکتری ها تهدیدی در ابعاد تروریسم ایجاد خواهد کرد و تاکید دارند از مردم خواسته شود آنتی بیوتیک ها را همچون آب نبات مصرف نکنند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از ساینس، گزارش معتبر حاکیست که اگر جهان امروز دست به کار نشود تا سال ۲۰۵۰ هر سه ثانیه یک نفر در اثر آلودگی به سوپر باکتری ها جان خود را از دست می دهند.

گزارش «بررسی مقاومت داروهای ضدباکتریایی» همچنین برنامه ای را برای جلوگیری از «سقوط مجدد جهان پزشکی به قرون تاریک» که نیازمند صرف میلیاردها دلار سرمایه گذاری است، تشریح می کند.
این گزارش که به طور کلی با استقبال روبرو شده است همچنین خواستار انقلابی در نحوه استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها و کمپینی در سطح وسیع برای آموزش عمومی می شود اما یک گروه دیگر، توصیه های آن را ناکافی دانسته است.
لرد اونیلباید معتقد است در سراسر جهان به شیوه های مختلف این آگاهی را ایجاد کنیم که چرا حیاتی است تا دیگر آنتی‌بیوتیک‌ها را مثل آب نبات مصرف نکنیم.
در این گزارش، مبارزه با عفونت هایی که در برابر داروها مقاومت نشان می دهند نبردی است که جهان به سرعت در حال باختن آن است و از آن به عنوان «تهدیدی در ابعاد تروریسم» یاد و گفته شده است: مشکل این است که بشر با سرعت کافی آنتی‌بیوتیک‌های تازه تولید نمی کند و آنهایی را که در اختیار دارد تلف می کند.
از زمان شروع این بررسی در اواسط سال ۲۰۱۴ بیش از یک میلیون نفر در اثر چنین عفونت هایی مرده اند. در این فاصله پزشکان باکتری هایی کشف کرده اند که می تواند در برابر آخرین راه چاره موجود – آنتی بیوتیک کولیستین – مقاومت کند؛ در نتیجه این نگرانی مطرح شده که جهان در آستانه «عصر ورود به عصر بعد از آنتی‌بیوتیک‌ها» باشد.
گزارش تازه می گوید که وضعیت از این بدتر خواهد شد به طوری که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ سالانه ۱۰ میلیون نفر در اثر عفونت های مقاوم بمیرند و هزینه مالی آن برای اقتصادها تا نیمه قرن به ۱۰۰ تریلیون (۱۰۰ هزار میلیارد) دلار خواهد رسید.

توصیه های این گزارش چنین است:
*یک کمپین فوری و گسترده برای افزایش آگاهی عمومی چون بیشتر مردم از خطرات آن بی خبرند
*ایجاد یک صندوق نوآوری جهانی به ارزش ۲ میلیارد دلار برای تحقیقات اولیه
*بهبود دسترسی به آب غیرآلوده، بهداشت بهتر و بیمارستان های تمیزتر برای جلوگیری از گسترش‌عفونت‌ها
*کاهش مصرف گسترده و غیرلازم آنتی بیوتیک در صنعت کشاورزی/دامداری؛ از جمله ممنوعیت مصرف آن دسته از داروهایی که برای سلامت انسان اهمیت حیاتی دارند
*بهبود سیستم نظارت بر گسترش مقاومت در برابر دارو
*پرداخت یک میلیارد دلار به شرکت ها به خاطر کشف هر یک آنتی بیوتیک تازه
*مشوق های مالی برای ایجاد آزمایش های جدید برای جلوگیری از تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها زمانی که موثر نیستند
*ترغیب استفاده از واکسن و داروهای جایگزین
لرد جیم اونیل، اقتصاددانی که هدایت این بررسی جهانی را به عهده داشته گفت:‌ اگر این مشکل را حل نکنیم وارد قرون تاریک خواهیم شد و شاهد مرگ خیلی ها خواهیم بود. ما توصیه های دشواری آماده کرده ایم که لازمه اجرایش آن است که همه به خود سختی بدهند، زیرا اگر چنین نکنیم قادر به حل این مشکل نخواهیم بود.
بنابر این گزارش، از دهه ۱۹۸۰ تاکنون هیچ گروه جدیدی از آنتی‌بیوتیک‌ها ساخته نشده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب