امروز یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
۱۱:۵۸:۰۴ - شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ۳۵ واحدی شاخص کل بورس
شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز (شنبه)، با رشد ۳۵ واحدی به ۷۶ هزار و ۴۴۸ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران ،در پایان معاملات امروز نزدیک به ۶۲۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک تریلیون و ۶۶۱ میلیارد و ۲۸۷ میلیون ریال در ۵۶ هزار و ۴۹۹ نوبت خرید و فروش شد. نمادهای خودرو، رمپنا، وغدیر و فخاس با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص داشتند، اما نمادهای شبندر، فولاد و حکشتی با تاثیر منفی مانع رشد شاخص شدند.

امروز همه شاخص های اصلی بازار سرمایه به جز بازار دوم که ۹۶ واحد افت کرد، روند صعودی داشتند به طوری که شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۱۳ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۵۱ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۴۲ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۶۸ واحد و شاخص بازار اول ۵۴ واحد رشد کردند.

** دادوستد بیش از ۳۲۲ میلیون اوراق بهادار در فرابورس
امروز همچنین در جریان معاملات فرابورس ایران، بیش از ۳۲۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶۴۵ میلیارد ریال دادوستد شد.
آیفکس نیز با افت ۶ واحدی نسبت به روز معاملاتی پیشین نمایشگر عدد ۸۱۲ بود. نماد هلدینگ خاورمیانه و پتروشیمی مارون بیشترین تاثیر را در این کاهش داشتند.
در بازار اول ۱۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۶ میلیارد ریال دادوستد شد و همین طور ۱۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار ورقه بهادار به ارزش ۲۷۴ میلیارد و ۱۱۰ هزار ریال در بازار دوم مورد معامله قرار گرفت.
بیشترین حجم و ارزش معاملات روز شنبه متعلق به ذوب آهن اصفهان با معامله ۳۰ میلیون سهم به ارزش ۴۰ میلیارد ریال بود. در عین حال سهام زغال سنگ پروده طبس، تدبیرگران فارس و خوزستان و گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان بیشترین افزایش قیمت و موسسه اعتباری کوثر مرکزی، توکا رنگ فولاد سپاهان و نیرو سرمایه بیشترین کاهش قیمت را در روز جاری تجربه کردند.
در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات متعلق به اسناد خزانه اسلامی در نماد ‘اخزا۵’ به ارزش ۱۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال بود و ارزش معاملات روزانه در تمام نمادهای اسناد خزانه اسلامی به رقم ۴۰ میلیارد ریال رسید.
همچنین، بیشترین حجم معاملات در میان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) به صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش یک میلیون و ۳۳۰ هزار سهم اختصاص یافت‎.‎
امروز هر ورقه اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در بازه ۷۹۰ تا ۸۳۴ هزار ریال مبادله شد. بیشترین افت قیمت مربوط به نماد خرداد‌ماه ۹۳ بود.
همچنین امروز نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه و ارائه اطلاعات پیش‌بینی با سرمایه جدید، نماد معاملاتی شرکت داروسازی تولید دارو پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و نماد معاملاتی شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی، بازگشایی شد.
نماد معاملاتی شرکت بیمه نوین نیز برای برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده نوبت دوم صاحبان سهام و نماد معاملاتی شرکت توکاریل برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز سه‌شنبه، در پایان معاملات امروز متوقف شد.
همین‌طور، نمادهای معاملاتی شرکت نفت پاسارگاد با توجه به دریافت اطلاعات با اهمیت عملکرد سال مالی ۱۳۹۴ این شرکت و شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی با توجه به دریافت اطلاعات مبنی بر تعدیل با اهمیت در پیش‌بینی سود سال ۱۳۹۴ خود، متوقف شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب