امروز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
۱۰:۲۲:۱۴ - سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فیسبوک تویتر Google+ Cloob مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن خبر داد؛
آغاز پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز مسکن خانه یکم در شعب بانک مسکن
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از آغاز پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز مسکن خانه یکم از امروز در شعب بانک مسکن خبر داد و گفت: در یک سال گذشته ۶ هزار و ۵۷۰ نفر در کشور نسبت به گشایش حساب در صندوق پس انداز مسکن خانه یکم در شعب این بانک اقدام کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از ایرنا ،محمدحسن مرادی افزود: از ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۴ تا ۱۷ خرداد ماه امسال در مجموع یک هزار و ۵۸۲ نفر نسبت به بازکردن حساب در شعب بانک مسکن اقدام کردند.

وی اظهار داشت: در این مدت یک هزار و ۴۶۱ نفر در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۳ هزار و ۲۷۳ نفر در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در صندوق پس انداز مسکن خانه یکم حساب باز کردند.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن یادآور شد: در مجموع شعب بانک مسکن در سراسر کشور از محل این پس اندازها ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال منابع جذب کرده اند تا بتدریج از تسهیلات این صندوق با سود ۱۳ درصد استفاده کنند.
وی با اشاره به سقف تسهیلات صندوق پس انداز مسکن خانه یکمی ها در شهرهای مختلف، گفت: سقف این تسهیلات در تهران ۸۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰۰ میلیون ریال و سایر شهرهای کشور ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.
مرادی با اشاره به تاثیر پرداخت این تسهیلات در بازار خرید و فروش مسکن اظهار داشت: آمارها نشان می دهد در اردیبهشت ماه امسال ۱۵ هزار و ۴۳۱ قرارداد برای خرید واحدهای مسکونی در تهران تنظیم شده است و پرداخت این تسهیلات می تواند، حدود ۱۰ درصد بر بازار معاملات مسکن تاثیر بگذارد.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن تاکید کرد: پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز خانه یکم بدون شک بر بازار معاملات مسکن بی تاثیر نخواهد بود و بدون افزایش قیمت، بازار همچنان روال عادی خود را خواهد داشت.
به گفته وی، هرکس با ۱۸ سال سن و درآمد مستقل می تواند از این تسهیلات استفاده کند و متاهلین بدون احتساب سن در صورتی که قبلا از تسهیلات بانکی و یا یارانه دولتی در بخش مسکن استفاده نکرده باشد مجاز به استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن خانه یکم خواهند بود و کسانی که مسکن خود را در بافت های فرسوده شهری خریداری کنند از این شرایط مستثنی می شوند.
مرادی تصریح کرد: حداقل زمان انتظار برای سپرده گذاران برای دریافت این تسهیلات یک سال است و چنانچه افتتاح کنندگان حساب صندوق پس انداز یکم از امروز با سقف های تعیین شده سپرده گذاری کنند، می توانند پس از ۱۲ماه و کسب امتیازهای لازم از این تسهیلات برای خرید مسکن در شهرهای مختلف کشور بهره مند شوند.
وی در پایان با اشاره به میزان تسهیلات پس انداز جوانان نیز گفت: افرادی که بین سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱ در صندوق پس انداز جوانان حساب باز کرده اند، بانک مسکن معادل ۱۰۰ درصد امتیاز سپرده آنان تسهیلات پرداخت می کند که سقف آن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰۰ میلیون ریال و سایر شهرها ۴۰۰ میلیون ریال است.
به گزارش ایرنا، نخستین حساب صندوق پس انداز مسکن خانه یکم ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۴ با حضور وزیر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در شعبه مرکزی بانک مسکن افتتاح شد تا پس از یک سال و کسب امتیاز لازم، نخستین گروه بتوانند از تسهیلات این صندوق برای خانه دار شدن استفاده کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب