امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
۱۶:۵۸:۰۴ - سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نفیس‌ترین قرآن جهان تجلی هنرهای فاخر اصفهان است
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه همه هنرهای فاخر اصفهان در تهیه قران نفیس جهان به کار گرفته شده است، گفت: توسعه تهیه اینگونه آثار در صنایع دستی اصفهان امری ضروری است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، اصغر آذربایجانی با اشاره به رونمایی از نفیس‌ترین قرآن کریم جهان در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تهران اظهار داشت: این اثر نفیس هنری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار اصفهان، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان ملی و استانی رونمایی شد.

وی با بیان اینکه از صفر تا ۱۰۰ تهیه نفیس‌ترین قرآن جهان که به عنوان «قرآن گنج آسمانی» نیز لقب گرفته، هنر دست است، افزود: این قرآن به مدت ۱۸ سال و به همت برادران جان‌افزا برای شادی روح پدر مرحومشان به نگارش درآمده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین به استفاده از ۱۷۶ نوع تذهیب در نفیس‌ترین قرآن جهان اشاره و بیان کرد: جلد این کتاب نیز با هنر قلم‌زنی تزئین شده و تمام آیات برگزیده نیز در حاشیه‌های آن نشسته‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه این کتاب با خط ثلث نگاشته شده است، ابراز داشت: استاد غلامرضا ماهرویی به مدت هشت سال کتابت این اثر نفیس هنری را انجام داده است.

آذربایجانی با تاکید بر اینکه برگه‌های این کتاب نیز دست‌ساز بوده و با طلای زرفشان شده و در سایز خاصی تهیه شده است، گفت: این کتاب اثر هنری فاخری است که در کنار محتوای ارزشی قرآن غنا گرفته و در حال حاضر به عنوان نفیس‌ترین اثر هنری جهان اسلام لقب گرفته است.

وی در ادامه به تجلیل از هفت نفر از هنرمندان همکار در تهیه نفیس‌ترین قرآن جهان در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن تهران اشاره کرد و افزود: باید توجه داشته باشیم تهیه چنین آثار فاخر هنری با مضامین دینی و ارزشی می‌تواند تاثیر بسزایی در سوق یافتن هنرمندان به سمت و سوی انجام کارهای هنری مذهبی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه همه هنرهای فاخر اصفهان در تهیه قرآن نفیس جهان به کار گرفته شده است، اضافه کرد: توسعه تهیه اینگونه آثار در صنایع دستی اصفهان امری ضروری است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است نفیس‌ترین کتاب قرآن جهان اسلام در مدت ۱۸ سال خلق شده و تمام مراحل کتاب به غیر از نگارش کتاب، در اصفهان و توسط هنرمندان اصفهان انجام شده است ضمن اینکه هزینه انجام این پروژه در مجموع ۶۰ میلیارد ریال بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب