امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۷:۱۹:۴۲ - یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نایب رییس کانون کارآفرینی استان اصفهان :
بخش کشاورزی زمینه بکر و مناسبی برای ورود کارآفرینان است
نایب رییس کانون کارآفرینی استان اصفهان گفت: بخش کشاورزی زمینه بکر و مناسبی برای ورود کارآفرینان است.

 

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان،«عبدالحسین ساسان»  در هفتمین جلسه کانون کارآفرینی استان در محل اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به درصد بالای ضایعات محصولات کشاورزی و غذایی در جامعه گفت:کارافرینان با خلق ایده های نو می توانند از میزان ضایعات این بخش بکاهند و زمینه اشتغال زایی برای جوانان ایجاد کنند .

وی افزود:در شرایطی که با کمبود منابع آبی در کشور روبرویم نباید ضایعات این بخش همچنان بالا باشد.

ساسان در بخش دیگری از سخنان از تشکیل انجمن های ذیل کانون خبر داد و گفت تا کنون انجمن های صنعت، کشاورزی، شبکه های مجازی، گردشگری , سرگرمی،توسعه شهری و  اشتغال تشکیل شده است و هر جلسه فعالیت های هر انجمن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

«احمدرضا همتی»دبیر اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به مهاجرت روستاییان به شهرها و بروز چالش ر تولید محصولات کشاورزی گفت: بر اساس گفته مسوولین وزارت کشاورزی ضریب تولید داخلی  امنتی غذا  از ۹۲ درصد به ۶۰ درصد رسیده است و بیش از ۴۰ درصد محصولات غذایی از خارج وارد می شود .

عضو کانون کارآفرینی استان اصفهان  تصریح کرد:ایجاد روحیه کارآفرینی در روستاها می تواند علاوه بر جلوگیری از مهاجرت به شهرها  زمینه اشتغال جوانان را نیز فراهم سازد و همچنین ضریب تولیدات محصولات غذایی را  افزایش دهد .

همتی در بخش  دیگری از سخنان خود کشت فراسرزمینی را فرصت برای اشتغال زایی کشاورزان استان اصفهان دانست که با کمبود منابع آبی روبرویند و خاطر نشان کرد: اتاق بازرگانی اصفهان و اتاق ایران  با همکاری وزارت جهاد کشاورزی به دنبال اجرایی شدن این طرح اند .

«علی نادری»مشاور عالی اتاق اصفهان  و عضو کانون  در این جلسه با انتقاد از برداشت ناصحیح از کلمه کارآفرینی در جشنواره های مختلف گفت:متاسفانه کارآفرینی به عنوان یک برند در این جشنواره ها خرید و فروش می شود.

«محمدگوهریان»دیگر عضو کانون در این جلسه وظیفه اصلی این کانون را شناسایی کارآفرینان استان و معرفی آنان به جامعه دانست و گفت:زمانی که کارآفرینان نیاز به تسهیلات بانکی دارند نباید مقررات دست و پاگیری برای آنان   ایجاد کرد .

وی از هماهنگی برای ایجاد کارآفرینان بخش سرگرمی (Entertainment)  در قالب یک انجمن زیر مجموعه کانون  کارافرینی استان خبر داد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب