امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
۷:۳۱:۵۷ - پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اسدالله عسگراولادی مطرح کرد:
پیش‌بینی تولید ۱۰ هزار تن پسته مازاد در امسال/وضعیت تولید و صادرات امسال چگونه پیش‌بینی می‌شود؟
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان پیش‌بینی خود درباره تولید و صادرات پسته در امسال بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تنها حدود ۱۰ هزار تن پسته بدون نیاز داخلی و صادراتی در کشور وجود داشته باشد که این میزان کاملاً طبیعی و منطقی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران ، اسدالله عسگراولادی درباره وضعیت تولید و صادرات پسته در امسال بیان کرد: پیش‌بینی‌ها بر آن است که حجم پسته تولیدی کشور با توجه به شرایط درخت‌های پسته در حدود ۱۸۰ هزار تن باشد و این در حالی است که در اول فصل با توجه به شرایط کشور پیش‌بینی‌ها بر آن بود تا میزان محصول پسته سال جاری به ۱۶۰ هزار تن برسد.

وی که در گفت‌وگو با هفته‌نامه تجارت‌فردا سخن می‌گفت، افزود: درباره بازار صادراتی پسته ایرانی می‌توان گفت، میزان پسته‌ای که در سال جاری قرار است به خارج از مرزهای کشور صادر شود حدود ۱۴۰ هزار تن است و شرایط صادراتی در سال جاری همچون سال گذشته است، در سال گذشته حجمی که برای صادرات پسته در نظر گرفته شده بود کاملاً به خارج از مرزها منتقل شد و این در حالی است که میزان مصرف داخلی پسته ایران در حدود ۳۰ هزار تن است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در کنار ۳۰ هزار تن مصرف داخلی حدود پنج هزار تن از پسته کشور از طریق مسافر از کشور خارج می‌شود که در نهایت از ۱۷۰ هزار تا ۱۸۰ هزار تن محصول تولیدی حدود ۱۳۵ هزار تا ۱۴۵ هزار تن به عنوان مازاد مصرف داخلی شناخته می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تنها حدود ۱۰ هزار تن پسته بدون نیاز داخلی و صادراتی در کشور وجود داشته باشد که این میزان کاملاً طبیعی و منطقی است. در حال حاضر صادرکنندگان پسته مشغول به فعالیت هستند و کار به صورت طبیعی در حال انجام است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب