اخبار استان ها

روند طرد اتباع غیرمجاز در البرز نسبت به گذشته ۱۰ برابر شده است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از البرز، نجم‌الدین رشیدی، امروز _دوشنبه، بیستم خرداد_ در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تاکید بر اهمیت انتشار خبر صحیح از سوی اصحاب رسانه به لزوم روایت اول بودن اشاره داشت و اظهار کرد: در این راستا حمایت و همراهی با اصحاب رسانه انجام خواهد شد.

وی در ادامه به شرح وظایف این مجموعه اشاره کرد و افزود: روزانه حدود هزار و ۲۰۰ نفر به مرکز پلیس امنیت مراجعه می‌کنند که همگی بدون اعمال نظر شخصی و در نظر گرفتن موقعیت خاص طرف مقابل طبق قانون پاسخ داده می‌شود، موضوع امنیت جامعه و اماکن به صورت جدی در دستورکار قرار دارد، از این رو یکی از مواردی که به صورت ویژه بررسی خواهد شد مسئله پایان ساعت کاری واحدهای صنفی است، در صورتی که خارج از زمان مقرر فعالیت صورت بگیرد، با واحد متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس پلیس امنیت استان البرز در بخش دیگری به آمار واحدهای صنفی که خارج از چهارچوب قانون فعالیت می‌کنند، اشاره کرد و ادامه داد: تمام سعی خود را بکار گرفته‌ایم تا با واحدهای صنفی مختلف به یک شکل برخورد صورت بگیرد.

رشیدی تصریح کرد: اگر روزانه ۵۰ واحد صنفی در پی تخلفات صورت گرفته پلمب شود، می‌توان گفت حدود نیمی از آن به واسطه فعالیت خارج از زمان مقرر است، در این میان واحدهایی اعم از نان فانتزی، پنچرگیری و سوپرمارکت با توجه به شرایط محله خود می‌توانند خارج از زمان مشخص فعالیت کنند که این مهم نیز نیازمند درخواست واحد منظور و بررسی از سوی پلیس امنیت است؛ این امر تا به امروز در هیچ‌یک از نقاط استان البرز اجرا نشده است.

وی یادآور شد: همچنین واحدهای متخلف که توسط پلیس اماکن رصد و برخورد قانونی صورت می‌گیرد، طی چند مرحله بررسی انجام شده و پلمب واحد به یک‌باره نبوده، به این ترتیب ابتدا تذکر شفاهی، سپس تذکر کتبی، سپس تعهدنامه و در نهایت پلمب صورت می‌گیرد که مدت زمان آن تا ۶۰ روز معادل ۲ ماه نیز خواهد بود.

رشیدی همچنین به تابلو و نام‌گذاری واحدهای صنفی اشاره کرد و گفت: این اسامی باید حداقل ۷۰ درصد فارسی باشند و اگر عبارت فارسی در این نامگذاری‌ها کمتر از عدد ذکر شده باشد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری فعالیت پلیس اماکن استان البرز را جزو واحدهای برتر فعال ملی برشمرد و تصریح کرد: این بخش موفق شده تا کمتر از یک هفته جواز صادر کند.

رئیس پلیس امنیت استان البرز اضافه کرد: همچنین موفق شده‌ایم در یک‌سال گذشته بیش از ۱۰ برابر یک دهه گذشته اتباع غیرمجاز استان البرز را طرد کنیم‌، در این مهم نیز استان البرز موفق شده تا جزو استان‌های برتر کشوری باشد، اگر همین روند ادامه پیدا کند شاهد حضور اتباع غیرمجاز در استان نخواهیم بود.

در ادامه این نشست، رضا عباس‌زاده مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز، ضمن بیان دغدغه اصحاب رسانه، از مجموعه پلیس امنیت استان درخواست کرد تا تعامل و همراهی این مجموعه با اصحاب رسانه تقویت شود.

وی همچنین تاکید کرد: اصحاب رسانه فعال استان و رسانه‌های دارای مجوز همگی با رعایت چهارچوب قانون و زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی برای اعتلای نظام و پیشرفت اهداف انقلاب پا در میدان گذاشتند و در این میان نقد منصفانه مدیران و مسئولان هم امری ضروری و قابل قبول تلقی می‌شود.

عباس‌زاده تصریح کرد: انتظار می‌رود حمایت از جامعه رسانه‌ای البرز برای حضور در عرصه جنگ رسانه‌ای و فعالیت در مجازی با کمک پلیس امنیت استان تقویت و تثبیت شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا