اخبار استان ها

شهادت شهید زاهدی، پاداش سال‌ها مجاهدت او بود

عباس پیکار در گفتگویی در چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به شهادت شهید محمدرضا زاهدی توسط رژیم صهیونیستی در دمشق اظهار کرد: پس از مجروحیت و قطع نخاع شدن حاج‌کریم نصر در عملیات خیبر پس از ۲۴ ساعت و بلافاصله او برای ادامه مأموریت تی پ۴۴ قمربنی‌هاشم (ع) به عنوان دومین فرمانده این تیپ منصوب شدند.

وی ادامه داد: اولین دیدار من با شهید زاهدی به زمانی که تیپ ۴۴ قمربنی‌هاشم در عملیات خیبر و در جزیره مجنون حضور داشت و من برای کسب اجازه جهت اعزام به خط مقدم حضور او رسیدم، بر می‌گردد. آن زمان شهید زاهدی به حاج علی زاهدی معروف بود و همه او را با این اسم می‌شناختند.

از چپ به راست، عباس پیکار، شهید محمدرضا زاهدی، کریم نصر اصفهانی

فرمانده وقت تبلیغات تی پ۴۴ قمر بنی‌ها شم (ع) افزود: شهید زاهدی بعد از عملیات خیبر مدتی در تیپ ۴۴ حضور نداشت و پس دو ماه به صورت رسمی به فرماندهی این تیپ منصوب شدند، او به مدت سه سال یعنی از سال ۶۲ تا ۶۵ و در عملیات‌های همچون بدر، والفجر ۸، کربلا ۴ و کربلای ۵ حضور داشت و پس از شهادت حاج‌حسین خرازی در عملیات کربلای ۵ به فرماندهی لشکر امام حسین (ع) منصوب شدند.

پیکار ادامه داد: گمنام بودن، اخلاص، تواضع از ویژگی‌های بارز او بود، شهید زاهدی معتقد بود که یک بسیجی است و مدت زیادی به عنوان نیروی داوطلب بسیج در جبهه حضور داشت و اواخر جنگ بود که با اصرار بزرگان به عضویت سپاه درآمد.

وی تصریح کرد: در این سه سالی که شهید زاهدی فرمانده تیپ ۴۴ قمربنی‌هاشم (ع) بود، ما سراغ نداریم که خدای نکرده با بچه‌های تیپ دچار چالش شده باشند، همیشه به بهترین نحو با رزمندگان برخورد می‌کرد و به نظراتشان اهمیت می‌داد.

فرمانده وقت تبلیغات تیپ ۴۴ قمربنی‌هاشم (ع) تاکید کرد: بعد از دفاع مقدس در ملاقاتی که با شهید زاهدی در دفترش داشتم، تفاوتی بین شهید زاهدی دوران دفاع مقدس و شهید زاهدی بعد از دفاع مقدس نیافتم، مقام و مسئولیت هیچ تأثیر بر او نگذاشته بود.

پیکار گفت: شهید زاهدی دائم ذکر بود و تأکیدی بر معنویت رزمندگان داشت همیشه در برنامه‌های فرهنگی تیپ شرکت می‌کرد و فرمانده بودن هیچ تأثیری بر رفتار او نگذاشته بود.

وی عنوان کرد: شهادت پاداش سال‌ها مجاهدت شهید زاهدی بود و چنین عاقبتی برای او متصور می‌شد، شهادت او در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی افتخاری برای تیپ ۴۴ قمر بنی‌هاشم (ع) است.

شهادت شهید زاهدی، پاداش سال‌ها مجاهدت او بود
شهید محمدرضا زاهدی در جمع رزمندگان تی پ۴۴

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا