اخبار استان ها

احداث ۳ منبع تامین آب فضای سبز در منطقه ۸ اصفهان

علی باقری در گفتگویی با اشاره به وضعیت موجود سرانه‌های فضای سبز اظهار کرد: سرانه فضای سبز برای هر نفر در ایران حدود ۱۲ مترمربع است؛ در حالی که به نقل از مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان این سرانه در شهر اصفهان برای هر نفر ۲۰ متر مربع است.

وی با بیان اینکه با توجه به جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفری منطقه هشت، سرانه فضای سبز منطقه برای هر نفر ۵.۳ مترمربع است که از این مقدار ۲.۸ مترمربع آن فضای سبز تفرجگاهی است، افزود: با توجه به تراکم جمعیتی این منطقه، از سرانه فضای سبز پایینی برخوردار هستیم که پیش بینی‌های سال‌های آینده با آزادسازی صحرای پرتمان و محدود باغ گله واقع در محله شمس‌آباد، سرانه فضای سبز این منطقه دستخوش تغییر رو به رشدی خواهیم شد.

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان با اشاره به تأمین آب فضای سبز به‌منظور نگهداشت وضعیت موجود و پیش‌بینی وسعت فضای سبز منطقه تصریح کرد: منبع ذخیره آب فضای سبز ۲۵۰۰ مترمکعب در جنوب منطقه طی سال‌های گذشته احداث و سه منبع آب هرکدام ۵۰۰ مترمکعبی در مرکز، غرب و شرق منطقه و با اتصال کلکتور به همدیگر کمبود آب فضای سبز این منطقه را تأمین خواهد کرد.

باقری ضمن اشاره به اعتبار ۹۷ میلیارد ریالی منبع آب گل محمدی گفت: با احداث مخزن ۵۰۰ مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ بوستان گل محمدی که از اوایل آبان سال جاری کار خود را آغاز کرده است، علاوه بر اتصال رینگ کلکتور بین مناطق، سایر منابع منطقه را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

مدیر منطقه هشت خاطر نشان کرد: همزمان با احداث منبع آب بوستان گل محمدی عملیات احداث بوستان بهشت و ماه فرخی نیز در دست اقدام قرار گرفته است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا