اخبار استان ها

قم رتبه سوم را در سرانه فضای سبز میان کلان‌شهرهای کشور دارد

مهدی اصفهانیان مقدم در گفتگویی در قم اظهار کرد: معاونت محیط زیست و خدمات شهری ارتباط مستقیمی با شهروندان دارد و در افزایش رضایت و امیدآفرینی در جامعه تأثیرگذار است.

وی با اشاره به برگزاری ۱۸ مناسبت ملی و مذهبی افزود: یکی از اقدامات شهرداری قم در این مناسبت‌ها، همکاری در مسیر برپایی ایستگاه‌های صلواتی است و از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۰۰ ایستگاه صلواتی و موکب در شهر قم برپا شده است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم از فعالیت و همکاری بخش‌های این معاونت خبر داد و خاطرنشان کرد: در همه مناسبت‌ها معاونت خدمات شهری در کنار هیئت‌های مذهبی بوده است.

اصفهانیان‌مقدم ادامه داد: به‌منظور افزایش ضریب ایمنی، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی که یکی از سازمان‌های تابعه معاونت خدمات شهری است در تمام مناسبت‌ها مسئولیت تأمین ایمنی هیئت‌های مذهبی را به عهده گرفته است.

وی با بیان اینکه شهر قم با سرانه بیش از ۲۰ متر مربع فضای سبز رتبه سوم را در میان کلان‌شهرهای کشور دارد، گفت: ۴۰۰ بوستان در سطح شهر وجود دارد و سالانه ۴۰۰ میلیارد صرف پاک‌سازی و نظافت شهر می‌شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم از برگزاری دو رویداد نیمه‌شعبان و انتخابات تا پایان سال خبر داد و افزود: در تلاش هستیم تا با قرار دادن بوستان‌ها در اختیار مساجد و تکایا با هیئت‌های مذهبی تعامل داشته باشیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا