اخبار استان ها

۷۹۰ تن مرغ منجمد در گلستان توزیع شد

به گزارش برگزاری سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اداره کل پشتیبانی امور دام گلستان، حسین لاری‌کمان با اشاره به استمرار توزیع مرغ منجمد با قیمت کیلویی ۶۵۷ هزار ریال بر اساس تقاضای بازار، اظهار کرد: گلستان به عنوان قطب برتر تولید این محصول پروتئینی شناخته می‌شود اما با پیگیری مدیریت جهاد کشاورزی استان برای کمک به تنظیم بازار و حمایت از مصرف‌کنندگان توزیع مرغ منجمد هم در برنامه قرار دارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام گلستان ادامه داد: بخشی از مرغ منجمد توزیعی در استان از داخل کشور تأمین می‌شود و بخشی از آن هم وارداتی است.

وی، تولید روزانه گوشت مرغ گرم را در گلستان ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن اعلام کرد و افزود: ۱۱۰ تا ۱۴۰ تن از این مرغ‌ها صرف تأمین نیاز روزانه مردم استان می‌شود و بقیه بر اساس تقاضا در بازارهای هدف در استان‌های مختلف در حال توزیع است.

لاری‌کمان از افزایش جوجه‌ریزی در گلستان خبر داد و افزود: آذرماه سال‌جاری، ۱۵ میلیون و ۱۲۸ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شد که در مقایسه با ۱۱ میلیون و ۱۰۴ هزار قطعه مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی مهمترین دلیل تشویق پرورش‌دهندگان طیور به افزایش جوجه‌ریزی را تأمین به موقع نهاده دامی اعلام کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته هم اینک نهاده کنجاله سویا و ذرت به عنوان خوراک طیور به میزان لازم در انبارها ذخیره‌سازی شده است و تولیدکنندگان به محض ثبت درخواست در سامانه بازارگاه می‌توانند سهمیه خود را تحویل گیرند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا