اقتصاد کلان

لزوم هماهنگی در تیم اقتصادی دولت

– اخبار سیاسی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،  محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در جلسه علنی صبح امروز (19 دی) مجلس شورای اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: در شرایطی که سال مهار تورم و رشد تولید رو به پایان است، هنوز توقعات و مطالبات مردم در تحقق این شعار بر آورده نشده و معیشت بدنه اصلی جامعه مورد تهدید قرار گرفته است.

‌جامعه مدرسین: مسئولان گره‌های اقتصادی و معیشتی مردم را بگشایند

 وی عنوان کرد: به عنوان عضو کوچکی از قوه مقننه و در راستای وظایف نظارتی به عرض رئیس جمهور محترم می رسانم که یکی از عوامل موفقیت در دستیابی به اهداف اقتصادی دولت به منظور بهبود معیشت و کنترل تورم، ضرورت وجود هماهنگی در تیم اقتصادی دولت است. تغییرات در بدنه دولت اعم از بانک مرکزی ،سازمان برنامه و بودجه ،وزارت تعاون ،صمت و جهاد کشاورزی پیام ناکار آمدی در این حوزه را مخابره نموده و امید به بهبود شرایط را زنده کرد اما تاکنون  اثر محسوسی از این تغییرات دیده نشده است.

جوکار گفت: دولت باید فکر ریشه ای برای حل مسئله معیشت مردم بردارد و مجلس و سایر ارکان نظام نیز در این حوزه تمام قد پای کار بیایند، مسائل اقتصادی باید با هدف جلب اعتماد و رضایت مردم و پیشرفت کشور دنبال شود و همراه با آن دست اخلال گران و اختلاس گران نیز از سفره مردم کوتاه شود.

نماینده مردم یزد افزود: در مقام تذکر به خود و سایر همکارانم نسبت به لزوم افرایش تمرکز بر وظیفه نظارتی تاکید می کنم. هر زمان سایه نظارت مجلس بر مسائل حیاتی و کلان کشور کمرنگ شد بلافاصله علف هرز فساد در حوزه اقتصادی خود نمایی کرد به گونه ای که زیر سایه  شجره خبیثه اقتصاد ضعیف با لطمات سنگین اجتماعی نظیر فقر ،بزهکاری ، ازهم گسستگی  خانواده و اخیراً  هم پدیده شوم مهاجرت روبرو شدیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها همچنین با اشاره به حادثه تروریستی کرمان تاکید کرد: پاسداران و حافظان امنیت کشور صدها توطئه تروریستی را پیش از عملیاتی شدن خنثی کرده اند، از وزیر محترم کشور می خواهم که تمام مساعی و تلاش خود را جهت ریشه کنی پسماند های  داعشی را به کار گیرند تا مبادا ادامه رفتارهای سخیف این غده های چرکین خدا ناکرده به رشته محکم پیوند مردم و مسئولین آسیب وارد کند.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا