اخبار استان ها

۳ خبر خوب بورسی برای کرمانشاه در راه است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی امروز _سه‌شنبه نوزدهم دی_ در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری مجموعه اقدامات در حوزه اقتصادی در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا از جهات مختلف حوزه اقتصادی استان را تقویت کنیم که این امر طیف وسیعی از اقدامات را شامل می‌شود.

وی افزود: یکی از راه‌های ارتقای حوزه اقتصادی استان، ایجاد اشتغال پایدار و مفید در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت و اصناف است و برای ایجاد این اشتغال هم مجموعه اقداماتی نیاز است که یکی از آنها تقویت بنیه مالی استان است که این امر هم از راه‌های مختلفی محقق می‌شود.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: یکی از راه‌هایی که به جد پیگیر آن هستیم افزایش تسهیلات بانکی است چرا که تسهیلات رکن مهم سرمایه گذاری محسوب می‌شود

صحرایی تصریح کرد: بانک‌های استان به دلایل مختلف اثرگذاری محدودی دارند و توانایی پرداخت تسهیلات کلان را ندارد، بنابراین در جلسه با هیئت دولت پیشنهاد داده‌ایم که منابع و مصارف بانک‌ها در استان‌های کم برخوردار را به صورت ملی ببینند تا از این طریق بتوانیم تسهیلات با مبلغ بسیار را برای سرمایه گذاران در استان فراهم کنیم.

وی ادامه داد: راه دیگری که برای تقویت بنیه مالی استان به دنبال آن هستیم استفاده از ظرفیت بانک‌های خصوصی و نیز استفاده بیشتر از ظرفیت منابع مالی غیربانکی همچون بازار سرمایه است.

بازگشایی نماد سوخت سبز بیواتانول در بورس و آغاز معاملات آن

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: نخستین شرکت پروژه‌ای که سهام آن در بورس عرضه شد بیواتانول کرمانشاه بود که ظرف دو روز، ۲ همت جذب سرمایه داشت و از دهم دی نیز نماد سوخت سبز (بیواتانول) بازگشایی شده است و فعالان بورسی می‌توانند سهام آن را خرید و فروش کنند.

صحرایی اضافه کرد: قطعاً این مسیر را برای دیگر شرکت‌ها و پروژه‌های استان در پیش خواهیم گرفت، چرا که با منابع دولتی هرگز نمی‌توانستیم ظرف این مدت کوتاه این میزان اعتبار را برای یک پروژه جذب کنیم و قطعاً این روش باید برای دیگر پروژه‌های استان هم اجرایی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر عرضه سهام چند پروژه دیگر را در بورس پیشنهاد داده‌ایم که تا پایان سال چند مورد آن اجرایی می‌شود. به نظر می‌رسد عرضه سهام ذوب آهن بیستون تا پایان سال اجرایی شده و عرضه سهام یک شرکت دیگر استان را هم تا پایان بهمن ماه داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه از توافق با بورس تهران برای راه اندازی مرکز مالی بورس در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: راه اندازی این مرکز می‌تواند گام مؤثری در تقویت بنیه مالی استان و افزایش اثرگذاری منطقه‌ای کرمانشاه باشد.

صحرایی اضافه کرد: طبق توافق صورت گرفته قرار است ما زمین را تأمین کنیم و در اختیار بورس تهران قرار دهیم و آن‌ها نیز کار ساخت مرکز مالی را انجام دهند.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی این مرکز موجب ارتقای فعالیت‌های بورس در استان می‌شود، ورود شرکت‌ها و پروژه‌های استان را به بورس تسهیل می‌کند و آنقدر مزایا برای استان دارد که انگار چند بانک جدید به کمک استان آمده‌اند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اشتیاق دوطرفه استان کرمانشاه و بورس تهران برای راه‌اندازی این مرکز، گفت: تلاش می‌کنیم تا سال آینده این مرکز راه‌اندازی شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا