اخبار استان ها

حذف زوائد بصری در میدان مطهری شهر قم

محمد رمضانی در گفتگویی در قم با اشاره به ظرفیت‌های منطقه هفت شهری اظهار کرد: منطقه هفت شهری به دلیل وجود حرم مطهر، مراکز تجاری، دفاتر علما و مراجع و قرارگیری در هسته مرکزی شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با توجه به مساحت منطقه، منطقه هفت را از کوچک‌ترین مناطق دانست و افزود: به دلیل قرارگیری رودخانه و حرم مطهر محدوده منطقه هفت از ۴۵ متری عمار‎یاسر تا میدان سعیدی و از ضلع دیگر از میدان جهاد تا میدان جانبازان را شامل می‌شود.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم پروژه میدان مطهری و بهسازی قبرستان نو از پروژه‌های مهم در منطقه عنوان کرد و گفت: پروژه‌های بهسازی میدان مطهری و کاشت گل برای زیبا کردن سیمای شهر به اتمام رسیده و زوائد بصری، تابلوهای زائد و دیوارهای مخروبه میدان حذف و نقاشی‌ها روی دیوار انجام شده است.

رمضانی یادآور شد: طرح اصلاح جداول قدیمی در اطراف حرم مطهر پیش بینی شده اما به دلیل ایجاد زیرگذر امام موسی صدر در راستای کاهش ترافیک، این طرح متوقف شده است.

وی در خصوص گره‌های ترافیکی خاطرنشان کرد: پروژه فاز ۵ عمار یاسر و احداث زیر گذر امام موسی صدر از جمله طرح‌هایی است که به منظور کاهش ترافیک پیش بینی شده است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا