گردشگری

فراخوان اولویت‌های جدید برای ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری سرمایهگستران ،طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از ۱۵ دی ماه آغاز شد.

در وهله نخست مقرر شد افرادی که تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۵ ودیعه‌گذاری کرده‌اند، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند اما ازآن‌جایی که ظرفیت ثبت‌نام هنوز تکمیل نشده است، اولویت‌ بعدی نیز برای ثبت‌نام فراخوانده شدند، بر این اساس از امروز افرادی که تا پایان ۳۱ تیر ماه ۱۳۸۶ ثبت‌نام کرده بودند امکان ثبت‌نام خواهند داشت؛ این افراد می‌توانند به سایت https://reserve.haj.ir مراجعه و با تکمیل اطلاعات، نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.

تاکنون ۸ هزار و ۳۹۷ نفر نسبت به ثبت‌نام و پرداخت وجه اقدام کرده‌اند که ۳ هزار و ۸۶۱ نفر از آنها مرد و ۴ هزار و ۵۳۶ نفر زن هستند. تا کنون سهمیه حج ایران برای سال آینده ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است؛ البته مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر برسد.

در زمان حاضر حدود یک میلیون نفر در نوبت انتظار سفر حج تمتع هستند.

اگرچه هنوز محاسبه کامل درباره قیمت حج انجام نشده است، اما طبق آنچه سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده است، هزینه حج با توجه به نرخ ارز تخصیصی و کیفیت خدمات، به‌نسبت حج گذشته تغییراتی خواهد داشت و چنددرصدی به قیمت حج گذشته اضافه می‌شود؛ بنابراین در مرحله پیش‌ثبت‌نام کاروان‌ها، علی‌الحساب این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان است تا بعد براساس نوع و کیفیت هتل، قیمت نهایی از زائران دریافت شود.

:

لغو پروازهای ایرانی از طرف عربستان؛ زائران پس از ۹ سال کی وارد سرزمین وحی می‌شوند؟

۴۷۲۳۶

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا