گردشگری

آخرین وضعیت روند ثبت‌نام زائران «عمره مفرده»

به گزارش پایگاه خبری سرمایهگستران ،مهران فرشید درباره ثبت‌نام زائران عمره مفرده اظهار کرد: تاکنون ۱۷۷ هزار و ۶۷۹ نفر نسبت به ثبت‌نام اولیه و گروه‌بندی اقدام کرده‌اند که ۴۶ هزار و ۱۹ نفر از آنها به دفاتر زیارتی مراجعه و با ارائه مدارک، ثبت‌نامشان قطعی شده است.

وی ادامه داد: ۴۵ هزار و ۵۴۰ نفر از زائران نیز فیش پرداخت وجه دریافت کرده‌اند و ۴۱ هزار و ۶۳۰ نفر نیز نسبت به پرداخت وجه مورد نیاز برای انجام سفر عمره اقدام کرده‌اند.

مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت تصریح کرد: ظرفیت اعزام ۷۰ هزار زائر تا ۱۰ اسفندماه برای عمره مفرده تعیین شده بود که با توجه به عدم استقبال اولیه برای ثبت‌نام از ۲۸ آذر تا ۱۲ دی ماه، اعزامی صورت نگرفت و حدود ۸۰۰۰ نفر از ظرفیت اولیه کسر شد.

وق افزود: با توجه به لغو موقت اعزام زائران که قرار بود از ۱۳ دی ماه انجام شود، فعلا ۵۲ هزار ظرفیت برای اعزام زائر در نظر گرفته شده است و منتظر تعیین تکلیف افرادی هستیم که قرار بود در این ایام عازم سرزمین وحی شوند.

وی درباره ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع نیز گفت: تاکنون ۸ هزار و ۳۹۷ نفر نسبت به ثبت‌نام و پرداخت وجه اقدام کرده‌اند که ۳ هزار و ۸۶۱ نفر از آنها مرد و ۴ هزار و ۵۳۶ نفر زن هستند.

فرشید گفت: فردا اولویت‌های دوم برای ثبت‌نام حج تمتع فراخوانده می‌شوند؛ بر این اساس افرادی که تا پایان ۳۱ تیرماه ۱۳۸۶ ثبت‌نام کرده بودند امکان ثبت‌نام خواهند داشت. این افراد می‌توانند به سایت https://reserve.haj.ir مراجعه و با تکمیل اطلاعات، نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.

:

اعزام زائران ایرانی به عمره تعلیق شد

۴۷۲۳۶

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا