اخبار استان ها

فضای کسب و کار در دولت سیزدهم رونق گرفته است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان شمالی، محمود کریمی امروز _ چهار شنبه بیستم دی_ در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان شمالی، اظهار کرد: ۸۵ دستگاه در سامانه رصد به تکلیف تعهدات اشتغال خود عمل می‌کنند و در کنار این موضوعات بهبود فضای کلان، رشد اقتصادی در دو سال اخیر، بهبود فضای کسب و کار، تسهیل در صدور مجوزها، نظارت سختگیرانه در حوزه مشاغل، احیای واحدهای نیمه فعال از مهم‌ترین عوامل رشد است.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار و بازار تولیدات در دولت سیزدهم رونق گرفته است، افزود: هرچند تا نقطه مطلوب فاصله داریم اما مهم‌ترین اتفاق در حوزه بازار کار این است که همه مسئولان در حوزه اشتغال احساس تکلیف کرده و پاسخگو شده اند.

معاون توسعه کارآفرینی وزارت کار با بیان اینکه در هیچ استانی به جز خراسان شمالی نگاه علمی به حوزه اشتغال را ندیده‌ایم، تاکید کرد: کمیت هدف اصلی نیست بلکه کیفیت هدف‌گذاری ماست که کاهش نرخ بیکاری نیز کیفیت محسوب می‌شود.

کریمی اضافه کرد: توسعه فنی و حرفه‌ای افزایش کیفیت شغل را در پی خواهد داشت، ضمن آنکه به حوزه سیاست گذاری در رصد هم باید توجه بیشتری شود تا کیفیت رخ دهد.

وی با اشاره به اهمیت سامانه جست‌وجو شغل، گفت: دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی سامانه جست‌وجو شغل را تبلیغ کنند، زیرا ابزار سیاست‌گذاری شغل به شمار می‌رود.

معاون وزیر کار خواستار توجه ویژه به حل بیکاری فارغ‌التحصیلان شد و گفت: دستگاه فرهنگی و آموزشی نقش خود را در حل بیکاری بیان کنند، چراکه گره کار در منابع نیست بلکه آموزش‌های فرهنگ کار و مهارت است.

کریمی ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی در خراسان شمالی پنج و نیم درصد بیشتر از میانگین کشوری است و نسبت اشتغال در این استان نیز به ۴۲/۸ درصد رسیده که از میانگین کشوری بالاتر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه رصد اشتغال نیز خراسان شمالی ۹۱ درصد پیشرفت داشته و خالص اشتغال ایجادی هم ۷۳ درصد اعلام شده است، تاکید کرد: این استان ۷۵ درصد از تعهدات اشتغال حوزه مشاغل خانگی را انجام داده است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا