اخبار استان ها

عملکرد مناسب ۲۳ دستگاه اجرایی استان قزوین در راستای اقامه نماز

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از قزوین، حجت‌الاسلام سیدقریش موسوی عصر امروز _چهارشنبه بیستم دی‌_ در اجلاسیه استانی نماز که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امسال در حوزه اقامه نماز ۷۱ دستگاه اجرایی و حاکمیتی استان ارزیابی شدند که ۹۷ درصد این دستگاه دارای مستندات بوده و ۳ درصد هم مستندات ارائه ندادند.

وی با بیان اینکه ستاد اقامه نماز استان قزوین عملکرد ۲۳ دستگاه اجرایی استان را شایسته تقدیر دانست، افزود: در این میان ۱۸ دستگاه هم توانستند نمره قابل قبولی به دست آورده و البته ۱۰ دستگاه کم‌کار در حوزه نماز داشتیم که ۷ دستگاه اخطاریه و تذکر دریافت کردند.

دبیر شورای اقامه نماز استان قزوین از آموزش ۸۹۰ نفر در گروه‌های مختلف معلمان دانشجو، مدیران، روحانیون و معلمان مدارس خبر داد و افزود: ۵۶ درصد این جمعیت از معلمان دانشجو یا همان دانشجو-معلمان بوده، ۳۴ درصد معلمان و مدیران مدارس و ۱۰ درصد هم روحانیونی بودند که نماز در مدارس اقامه می‌کنند.

مشارکت ۳۰ هزار دانش‌آموز قزوینی در نشست‌های فرهنگی نماز

موسوی با اشاره به مشارکت ۳ هزار نفری در مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز ادامه داد: در این زمینه فراخوانی برگزار کردیم که در قالب این فراخوان برای ۲ هزار نفر آموزش خواندن درست نماز برگزار شد که بیشترین مشارکت این بخش هم متعلق به دانش‌آموزان و مربیان مدارس بود.

وی همچنین از برپایی ۶۰۰ نشست فرهنگی با موضوع نماز در مدارس استان قزوین خبر داد و گفت: در این نشست‌ها در مجموع ۳۰ هزار نفر دانش‌آموز قزوینی شرکت کردند که بخش مهمی از امور ترویجی و آموزشی نماز استان قزوین بود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین با اشاره به ارسال ۲۶۰ اثر به جشنواره سراسری فجر تا فجر با موضوع نماز افزود: در این میان کل آثار جشنواره ۱۰۰۱ اثر بود و بنابراین حدود ۲۶ درصد کارهای جشنواره فجر تا فجر از استان قزوین به این جشنواره رفت.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا