اخبار استان ها

در انتصابات نگاه جنسیتی وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در جمع بانوان شاغل در استانداری و واحدهای تابعه فارس اظهار کرد: در هر جلسه که با شما و سایر بانوان دارم به این موضوع اشاره می‌شود که در هر جایگاهی اگر خواهری را می‌شناسید که دارای پتانسیل و توانمندی است ایشان را معرفی کنید.

وی افزود: تاکنون یک مورد هم در این زمینه معرفی نشده است.

استاندار فارس در ادامه، از تفویض اختیار هیئت دولت به استانداران برای تصمیم در خصوص دورکاری در استان‌ها اشاره و خاطر نشان کرد: پنجشنبه‌ها تعطیل نیست و تعطیلی هم خلاف قانون است؛ هم اکنون پنجشنبه‌ها را باید به صورت دورکاری فعالیت کنید.

ایمانیه با تاکید بر اینکه دورکاری اقدام ارزشمندی است اما باید ضوابط و مقررات قانونی آن را فراهم آوریم، ادامه داد: در پنجشنبه‌ها از آموزش‌های ضمن خدمت و دوره‌های آموزشی مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده کنید و همچنین قسمتی از امور اداری را در منزل انجام دهید.

وی تصریح کرد: با دورکاری دو ساعت در روز برای مادران دارای فرزند زیر ۱۸ سال و یک ساعت برای بانوان متأهل موافقم اما باید با برنامه‌ریزی انجام شود. چرا که قطعاً میسر نیست یک واحد به صورت کامل تعطیل شود و امورات مردم روی زمین بماند و معتقدم هرچه بیشتر بانوان در منزل مدیریت کنند اساس و ریشه وحدت اجتماعی که در خانواده قرار گرفته مستحکم می‌شود.

اعمال افزایش حقوق از سال آینده

استاندار فارس به موضوع حقوق زیر مجموعه وزارت کشور نیز واکنش نشان داد و اظهار کرد: تلاش خوبی برای افزایش حقوق شد اما قطعاً شایسته شما نیست. اما برای افزایش حقوق تلاش شد و به دفعات از شخص ریاست محترم جمهور تا سایر مسئولین ملی این موضوع را پیگیری‌ها انجام تا در نهایت محقق شد.

ایمانیه خاطر نشان کرد: در دیدار اخیر با رئیس جمهور نیز این درخواست مطرح شد تا موضوع افزایش حقوق از سال آینده نیز اعمال شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع پرداخت وام و ارائه تسهیلات قرض الحسنه به پرسنل اشاره و تصریح کرد: اخذ وام برای تعدادی از همکاران از بانک ملی و بانک رسالت انجام شده و برای سایرین نیز انجام می‌شود.

استفاده از زائرسراها، مهمانسراها، مشکلات مرتبط با پارکینگ، اضافه کار و بودجه‌های مرتبط با مباحث فرهنگی و اجتماعی بخش دیگری از سخنان نماینده عالی دولت در استان فارس در جمع بانوان شاغل در حوزه‌های مرتبط با استانداری فارس بود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا