اخبار استان ها

جشنواره شهر گز به ‌زودی در بلداجی برگزار شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از چهارمحال و بختیاری امروز_ پنجشنبه بیست و یکم دی_ غلامعلی حیدری در شورای اداره بخش بلداجی اظهار کرد: بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام استان تکمیل شده است و بخشی از این پروژه‌ها از جمله آبرسانی به شهرستان بروجن، پیشران بوده است.

وی اضافه کرد: توجه ویژه به مکان توریستی و زیارتی امام‌زاده حمزه‌علی بلداجی لازم است این امام زاده همچون نگینی در بلداجی است تالاب چغاخور با ارتفاع سه هزار متر در یک موقعیت خاص قرار دارد که طرح جامع گردشگری آن تصویب شده است.

حیدری تصریح کرد: سازمان صمت استان با همکاری دیگر دستگاه‌ها در خصوص ساماندهی صنف گز اقدامات لازم را انجام دهد جشنواره شهر گز باید زودی در بلداجی برگزار شود و مسؤلان برای برندسازی و ملی شدن این محصول تلاش کنند.

وی بیان کرد: مهمترین ظرفیت این شهر، مردم بصیر و در صحنه هستند که همیشه از انقلاب و اسلام دفاع کردند. مردم این بخش در دفاع مقدس حضور ارزشمندی داشتند و جوانان زیادی را تقدیم انقلاب و نظام کردند.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری بسیار مهم است که سبب ایجاد امید در بین مردم می‌شود.

وی بیان کرد: اقدامات مهم در راستای حضور هلدینگ‌ها و سازمان‌های سرمایه‌گذار انجام شده همچنین تسهیلات قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران در استان پرداخت شده است.

تصفیه خانه آورگان امسال هم افتتاح نخواهد شد

محمد کریمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در گفت: ۹۷ درصد از جمعیت شهری شهرستان بروجن از خدمات فاضلاب بهرمند هستند و اگر همت کنیم و اعتبارات به زودی تزریق شود شهر سفید دشت هم به شبکه فاضلاب شهری متصل می‌شود.

وی اضافه کرد: با اتصال شهر سفید دشت شهرستان بروجن اولین شهرستانی خواهد بود که ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آن به شبکه فاضلاب شهری متصل است.

کریمی تصریح کرد: متأسفانه تصفیه خانه روستا آورگان امسال افتتاح نخواهد شد کمبود اعتبار جهت تأمین برق این یکی از علت‌های به تأخیر افتادن بهره برداری این تصفیه خانه است.

وی بیان کرد: تصفیه خانه فرادنبه آماده بهربرداری است و تصفیه خانه بلداجی هم در هفته دولت افتتاح شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: مجتمع آب روستا سیبک پیشرفت بالای ۷۰ درصد داشته است و با نصب نزدیک به ۱۰۰ انشعاب مردم این روستا هم از نعمت آب بهرمند خواهند شد.

وی افزود: چهار روستا در سطح شهرستان بروجن دارای مشکل آب آشامیدنی هستند که پیگیری رفع آن هستیم روستا چشمه علی با کمک قرارگاه امام حسن (ع) جهاد سازندگی به زودی رفع خواهد شد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا