اخبار استان ها

دستگیری شکارچیان بز کوهی در نهاوند

علی سالاروند در گفتگویی، اظهار کرد: دو نفر شکارچی متخلف که در منطقه شکار و صید ممنوع گرین اقدام به شکار دو رأس بز کوهی کرده بودند، پس از درگیری با مأمورین محیط زیست از محل متواری و نهایتاً با پیگیری‌های صورت گرفته و کمک همیاران محیط زیست در شهرستان نهاوند دستگیر شدند.

وی افزود: پس از دریافت گزارش از همیاران، مبنی بر شکار دو رأس بز کوهی در منطقه شکار و صید ممنوع گرین توسط دو نفر شکارچی متخلف که از ساکنان بومی بخش خاوه جنوبی شهرستان دلفان بودند، بلافاصله دستور قضائی اخذ و مأمورین محیط زیست به محل مخفیگاه متخلفین اعزام شدند، اما با دخالت و درگیری همدستان آن‌ها و ممانعت از انجام دستور قضائی، متخلفین توانستند از این فرصت استفاده کنند و با لاشه‌های شکار و سایر ادوات تخلف به شهرستان نهاوند متواری شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های محسوس و نامحسوس محل اختفای متخلفین در شهرستان نهاوند مشخص و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند و با دستور قضائی از مخفیگاه متخلفین بازرسی به عمل آمد و لاشه دو رأس بز کوهی از محل اختفای متخلفین کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: پرونده این متخلفین در دادسرای شهرستان نهاوند به اتهام شکار دو رأس بز کوهی و توهین و درگیری با مأموران در حال رسیدگی است.

سالاروند ضمن قدردانی از همیاران محیط زیست و همکاران شهرستان نهاوند در پیگیری این تخلف از همه دوستداران محیط زیست درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس حاصل کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا