اخبار استان ها

آغاز اجرای طرح یاریگران زندگی در ۲۱ روستای قزوین

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از قزوین، حسن خدابنده عصر امروز _پنج‌شنبه بیست‌ویکم دی‌_ در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آوج که با حضور اعضای شورا و دهیاران روستاهای منتخب برگزار شد، اظهار کرد: طرح یاریگران زندگی روستایی با هدف مسؤلیت‌پذیری و مشارکت اجتماعی و به منظور کمک به سالم‌سازی محیط‌های روستایی در سطح استان در حال اجرا است.

وی در ادامه با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در سطح شهرستان آوج، افزود: طرح یادشده با استفاده از ظرفیت‌های موجود در روستاها از جمله پایگاه بسیج و مدارس با هدف تولید محتوا و برنامه‌های متناسب با مسائل اجتماعی، فرهنگی ورزشی و تفریحی برای نوجوانان و جوانان اجرایی می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین با اشاره به تشکیل جلسات منظم کمیته راهبری شهرستان، برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی ویژه دهیاران گفت: تشکیل کانون یاریگران زندگی با مشارکت فعال اعضا، اجرای برنامه‌های آموزشی مشارکتی خانواده‌ها، توسعه و ترویج فعالیت‌های ورزشی همگانی از جمله مواردی است که در دستور کار این شورا قرار گرفته است.

خدابنده با بیان اینکه استفاده از شبکه‌های مردمی، ائمه جماعات، پایگاه‌های بسیج، مدیران مدارس و خانه‌های بهداشت و معتمدین محلی از جلوه‌های مردمی‌سازی فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر است، ادامه داد: با هدف مسؤلیت‌پذیری و مشارکت اجتماعی و به منظور کمک به سالم سازی محیط‌های روستایی اجرای طرح یاریگران زندگی روستایی در ۲۱ روستای شهرستان آوج آغاز شد.

وی یادآور شد: پیگیری و اجرای صحیح طرح در سطح روستاهای منتخب با مشارکت فعال مسؤلین محلی مورد نظر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین است و مدیران مربوطه باید به نقش نظارتی خود در این حوزه به صورت ویژه توجه کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا