اخبار استان ها

پیاده‌سازی نظام آراستگی اداری در شهرداری اراک/ ساخت ۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران، “اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت منطقه دو شهرداری قم”، “اجرا و پیاده‌سازی نظام آراستگی اداری در شهرداری اراک”، “آغاز ساخت پنج بازارچه محله‌ای میوه و تره‌بار در کرمان”، “فوت ۶۳ نفر در معابر درون‌شهری کرمانشاه بر اثر تصادفات رانندگی”، “باند گلفروشان چهارراه‌های یزد شناسایی شد”، “آغاز ساخت ۵۴۷۰ متر زیرگذر و تونل در شیراز با استقرار شورای ششم”، “ساخت ۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم”، “۱۷۵۰ قلاده سگ ولگرد در قزوین زنده‌گیری شد”، “نخستین برف زمستانی تبریز را سفیدپوش کرد”، از پرمخاطب‌ترین اخبار شهرهای ایران در هفته گذشته بود.

اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت منطقه دو شهرداری قم

سید رضا حسینی، مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: منطقه دو با چالش و مشکلات فراوانی روبه‌رو بوده و تلاش مجموعه شهری در راستای حل این چالش‌ها است.

اجرا و پیاده‌سازی نظام آراستگی اداری در شهرداری اراک

حمیدرضا خانمحمدی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اراک در جلسه با مدیران امور اداری مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری، بر اجرا و پیاده‌سازی نظام آراستگی اداری و نظم سازمانی به عنوان یکی از روش‌های مهم ارتقا بهره‌وری کارکنان، تاکید کرد.

آغاز ساخت پنج بازارچه محله‌ای میوه و تره‌بار در کرمان

در هفتمین جشنواره پروژه‌های شهری شهرداری کرمان، ساخت پنج بازارچه محله‌ای میوه و تره‌بار در کرمان آغاز شد

سعید شعرباف، شهردار کرمان نیز آغاز ساخت پنج بازارچه برای عرضه مستقیم مایحتاج عمومی مردم را اتفاق خوبی در شهر کرمان دانست و افزود: این بازارچه‌ها با تأمین اعتبار مستقیم شهرداری کرمان در نقاطی که جمعیت قابل توجهی دارند؛ احداث خواهند شد.

وی ادامه داد: این بازارچه‌ها در بلوار پزشک، شهرک شهید مطهری، بلوار غدیر ۲، پارک جنگلی شهید باهنر و بزرگراه شهید پورجعفری احداث خواهند شد و انتهای خیابان ۲۴ آذر را هم در برنامه داریم.

فوت ۶۳ نفر در معابر درون‌شهری کرمانشاه بر اثر تصادفات رانندگی

سرهنگ محمد حیدری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از فوت ۶۳ نفر در معابر درون‌شهری کرمانشاه بر اثر تصادفات رانندگی خبر داد.

باند گلفروشان چهارراه‌های یزد شناسایی شد

ابوالقاسم ابوالحسنی، مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری یزد گفت: گل‌فروشان چهارراه‌های یزد به صورت سازماندهی شده و در قالب یک باند فعالیت می‌کردند که در راستای رفع مزاحمت آن‌ها در تقاطع‌ها، سرشاخه باند آن‌ها دستگیر شد.

آغاز ساخت ۵۴۷۰ متر زیرگذر و تونل در شیراز با استقرار شورای ششم

محمد امین، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در تشریح تعداد اجرای زیرگذر و تونل‌ها در دوره فعلی در مقایسه با دوره‌های پیش گفت: با استقرار شورای ششم و شهرداری ۵۴۷۰ متر طول اجرای زیرگذر و تونل آغاز شد.

ساخت ۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم

سید مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار قم با اشاره به اجرای برنامه پنج‌ساله شهرداری قم گفت: در قالب این طرح ساخت ۳۵ تقاطع غیرهمسطح پیش‌بینی شد که تاکنون ۲۲ تقاطع به بهره‌برداری رسیده است و سایر تقاطع‌ها نیز باید تا ۱۴۰۴ عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: شهرداری سازمانی مردمی است که در تمام فعالیت‌ها نیازمند همراهی مردم بوده و با زندگی روزمره مردم گره خورده است.

شهردار قم با بیان اینکه در هر شبانه روز بالغ بر سه هزار نفر در حوزه نظافت شهری فعالیت دارند، افزود: خدمت‌رسانی از وظایف و اقدامات اصلی شهرداری است و اگر فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلفی چون نظافت شهری، حمل‌ونقل و آرامستان متوقف باشد، زندگی مردم مختل و دچار مشکل می‌شود.

۱۷۵۰ قلاده سگ ولگرد در قزوین زنده‌گیری شد

مهدی امینی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: ۱۷۵۰ قلاده سگ ولگرد در ۹ ماهه امسال در شهر قزوین و نواحی منفصل شهری زنده‌گیری و جمع‌آوری شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۲ درصد رشد دارد.

نخستین برف زمستانی تبریز را سفیدپوش کرد

پس از هفته‌ها انتظار، بالاخره بارش برف در تبریز آغاز شد و خیابان‌ها و معابر شهر را سفیدپوش کرد.

بارش سنگین برف در تبریز از بامداد شنبه _شانزدهم دی_ آغاز شد و معابر این کلان‌شهر را سفیدپوش کرد.

عوامل شهرداری تبریز نیز از نخستین دقایق بارش برف شروع به برف‌روبی و محلول‌پاشی در معابر اصلی و فرعی این کلان‌شهر کردند.

شهرداری اعلام کرد که با تجهیزات و ماشین‌آلات محلول‌پاش و برف‌روبی معاونت خدمات شهری و اجرایی در آمادگی قرار دارد و از شهروندان خواسته است تا با توجه به بارش سنگین برف از تردد غیرضروری در معابر خودداری کنند.

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز پیش از این، از طرح جایگزینی محلول‌پاشی به جای نمک‌پاشی در فصل زمستان خبر داده بود.

محلول‌پاشی علاوه بر کاهش هزینه‌های شهرداری موجب کاهش آثار مخرب نمک روی آسفالت و سازه‌های شهری مانند پل‌ها، محیط زیست و سلامت شهروندان می‌شود و بر اساس اعلام کارشناسان مربوطه، میزان آلودگی هوای این کلان‌شهر را کاهش می‌دهد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا