اخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

از کشف وسايل نقليه مسروقه تا سایر اخبار روز پلیسی استان اصفهان در بسته خبری روز (1402/10/21)

فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از کشف 30 دستگاه انواع وسيله نقليه مسروقه و دستگيري تعدادي از سارقان متواري در اجراي طرح ميداني امنيت محله محور در سطح شهرستان خبر داد.مشروح این خبر و سایر حوادث روز استان اصفهان را در ادمه دنبال کنید.

سرهنگ حسين بساطي ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس اظهار داشت: در تداوم اجراي طرح امنيتي محله محور در سطح کلانشهر اصفهان، ماموان انتظامي اين فرماندهي با انجام اقدامات هوشمندانه موفق به شناسايي تعدادي از سارقان متواري و تحت تعقيب شدند که دستگيري اين متهمان به صورت ويژه در دستور کار قرار گرفت.

وي با اشاره به شناسايي محفيگاه اين متهمان افزود: سرانجام با انجام اقدامات ويژه پليسي و هماهنگي با مرجع قضائي، 51 سارق متواري در چند عمليات کاملا هماهنگ و منسجم در 48 ساعت گذشته دستگير شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان خاطر نشان کرد: در ادامه اجراي گسترده طرح امنيتي محله محور، 25 دستگاه خودرو و 5 دستگاه موتورسيکلت مسروقه کشف شدند که اقدامات لازم براي شناسايي مالباختگان و تحويل اين وسايل نقليه کشف شده در دست انجام است.

کشف محموله 29کيلويي ترياک از سمند

گروه استان ها-اصفهان- فرمانده انتظامي شهرستان نايين از توقيف يک دستگاه خودرو سواري سمند حامل بيش از 29کيلو ترياک و دستگيري يک متهم در عمليات ماموران پليس خبر داد.

سرهنگ هادي کيانمهر ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: با انجام اقدامات تخصصي و با اشراف اطلاعاتي ماموران پليس مشخص شد شخصي با يک دستگاه خودرو سواري در حال جابه جايي محموله اي از مواد مخدر در يکي از محور هاي مواصلاتي شهرستلن مي باشد که عمليات ماموران براي دستگيري اين سوداگر مرگ و کشف مواد مخدر آغاز شد.

وي در ادامه گفت: با حضوربه موقع ماموران انتظامي اين فرماندهي در سطح محور مورد نظر در نهايت خودرو سمند حامل مواد مخدر شناسايي و در يک عمليات کاملاهماهنگ قبل از هرگونه اقدامي توقيف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان نايين با اشاره به کشف 29 کيلو و 465 گرم ترياک از سمند توقيفي تصريح کرد: در اين خصوص يک سوداگر مرگ دستگير و براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شد.

 

اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در “خميني شهر

گروه استان‌ها- اصفهان – فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهراز اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي خبر داد و گفت: 15 خرده فروش مواد مخدر دستگير و بيش از يک کيلو انواع مواد افيوني کشف شد.

سرهنگ غلامرضا براتي ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در راستاي اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي و با هدف برخورد قاطع با مخلان آسايش و آرامش شهروندان، طرح دستگيري خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوري معتادان متجاهر به مدت 24ساعت در سطح حوزه استحفاطي شهرستان اجرايي شد.

 اين مقام انتظامي با اشاره به شناسايي 15 خرده فروش مواد مخدر در ادامه اجراي اين طرح افزود: متهمان پس از هماهنگي با مرجع قضائي در عمليات هايي کاملا هماهنگ دستگير و از مخفيگاه آنان بالغ بر يک کيلو انواع مواد مخدر کشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر در ادامه گفت: در مرحله ديگري از اين طرح، 69 معتاد متجاهر از محلات هدف شناسايي، جمع آوري و براي سپري کردن مراحل درماني به مراکز بازپروري تحويل داده شدند.

سرهنگ براتي در پايان خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ريزي صورت گرفته، طرح هاي ارتقاء امنيت اجتماعي و امنيت محله محور با هدف برخورد قاطع با مخلان نظم و امنيت عمومي به صورت گسترده اجرايي و عملياتي خواهد شد.

توقيف پژو حامل اسباب بازي هاي قاچاق

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از توقيف يک دستگاه خودرو پژو 405 حامل يک ميليارد ريال انواع اسباب بازي هاي قاچاق خبر داد.

سرهنگ”حسين بساطي “در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت : ماموران انتظامي کلانتري حسن آباد اين فرماندهي  در حين گشت زني در يکي از محور هاي مواصلاتي سطح حوزه استحفاظي خود به يک دستگاه خودرو پژو405 مشکوک شده و براي بررسي دقيق تر آن را متوقف کردند.

وي در ادامه گفت: پس از متوقف شدن خودرو و طي هماهنگي با مرجع قضائي و در بازرسي از انجام شده توسط ماموران تعداد 2 هزار و 800 عدد انواع اسباب بازي قاچاق فاقد هرگونه مدارک معتبر و قانوني از خودرو کشف شد.  

فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان با اشاره به اينکه ارزش محموله قاچاق کشف شده يک ميليارد ريال برآورد شده است خاطر نشان کرد: در اين رابطه خودرو مذکور توقيف و راننده متخلف پس از تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي معرفي شد.

دستگيري عاملان 6 فقره سرقت در ” گلپايگان

گروه استان ها-اصفهان- فرمانده انتظامي شهرستان گلپايگان ازدستگيري 2 سارق ساختمان هاي نيمه ساز با اعتراف به 6 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ علي اصغر محمدي” در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري پليس گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت از ساختمان هاي نيمه ساز در برخي از مناطق شهرستان، با توجه به اهميت موضوع، شناسايي و دستگيري عامل اين سرقت ها با جديت در دستور کار ماموران پليس قرار گرفت.

وي در ادامه بيان داشت: ماموران انتظامي شهرستان با انجام يکسري اقدامات ميداني و پليسي در نهايت هويت عاملان اين سرقت ها را شناسايي کرده و ضمن هماهنگي با مرجع قضائي هر 2 سارق را در يک عمليات ضربتي در مخفيگاهشان دستگير کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان گلپايگان با اشاره به اعتراف متهمان به 6 فقره سرقت از ساختمان هاي نيمه ساز خاطر نشان کرد: سارقان دستگير شده پس از تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شدند.

اجراي طرح جمع آوري معتادان متجاهر در ” اصفهان

گروه استان ها-اصفهان-فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در محلات هدف در سطح شهرستان خبر داد و گفت: 65 معتاد متجاهر شناسايي و حمع آوري شدند.

سرهنگ حسين بساطي ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در راستاي اجراي طرح جامع کنترل و کاهش آسيب هاي اجتماعي وطرح ارتقاء امنيت اجتماعي، شناسايي محلات جرم خيز در دستور کار ماموران انتظامي اين فرماندهي قرار گرفت.

وي در ادامه گفت: در اين خصوص ماموران پليس با بررسي همه جانبه و تحقيقات گسترده ميداني و با شناسايي محلات هدف، 65 معتاد متجاهر را جمع آوري که براي سير مراحل درماني به مراکز بازپروري تحويل داده شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان با اشاره به دستگيري 8 خرده فروش مواد مخدر در اين طرح خاطر نشان کرد: از متهمان دستگير شده مقاديري مواد افيوني کشف که اين افراد با تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شدند.

 

اجراي طرح امنيت محله محور در ” فلاورجان

گروه استان ها-اصفهان-فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان از اجراي طرح امنيت محله محور و دستگيري 11 سارق متواري در شهرستان خبر داد.

سرهنگ”مرتضي هاديان”در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: طرح امنيت محله محور با هدف پاکسازي نقاط آلوده و دستگيري سارقان متواري به مدت24 ساعت توسط مأموران انتظامي اين فرماندهي در سطح شهرستان فلاورجان به اجرا گذاشته شد.

وي با اشاره به کشف 3 دستگاه خودرو و يک دستگاه موتور سيکلت مسروقه در اين طرح گفت: مأموران اننظامي ضمن هماهنگي با مرجع قضائي و با انجام اقدامات ميداني و ويژه پليسي موفق به دستگيري 11 سارق سابقه دار و متواري شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان افزود: مخفيگاه 10 نفر از محکومان مراجع فضائي که مدت ها متواري بودند نيز شناسايي و در چند عمليات هماهنگ متهمان دستگير شدند.

اين مقام انتظامي در پايان با بيان اينکه متهمان دستگير شده پس از تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شدند،خاطر نشان کرد: ماموران پليس شبانه روز در حال خدمت رساني به شهروندان بوده و به هيچ عنوان اجازه نخواهند داد جامعه جولانگاه هنجارشکنان باشد.

توصيه هاي پليس راهور به عابران پياده

گروه استان ها-اصفهان- رئيس پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي استان گفت: عابران پياده هم به عنوان يک کاربر ترافيکي برابر مفاد ماده 98 آيين نامه راهور موظف به تبعيت از مقررات هستند.

سرهنگ علي اصغر زارع ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: عابران پياده براي عبور از طول معابر بايد از پياده رو ها استفاده کنند، همچنين شهروندان بايد توجه داشته باشند که ايستادن و تردد در سطح سواره‌ رو به‌خصوص خيابان‌هاي اصلي که سرعت خودروها بالا است به دليل افزايش احتمال بروز تصادفات، ممنوع است.

وي با بيان اينکه عابران پياده هم به عنوان يک کاربر ترافيکي برابر مفاد ماده 98 آيين نامه راهور موظف به تبعيت از مقررات هستند، تصريح کرد: برابر ماده 4 قانون ايمني راه ها، ورود و عبور عابران پياده در آزادراه ها ممنوع است و حتي عابران پياده مي بايست برابر قانون از تردد، توقف و ايستادن در محورهاي بزرگراهي خودداري کنند و در صورت وقوع حادثه، براي عابر پياده در تصادف هم سهم تقصير در نظر گرفته خواهد شد.

رئيس پليس راهور استان خاطر نشان کرد: برابرماده 215 آيين نامه راهنمايي و رانندگي محل هايي که عابران پياده مجاز به عبور از عرض جاده هستند شامل گذر گاه هاي پياده ( خط کشي شده ) ،  پل رو گذر و  زير گذر ، محلي که تابلوي گذرگاه عابر پياده دارد و محل هايي که مجهز به چراغ عابرپياده هستند که در اين صورت با فرمان چراغ، عابر پياده مي تواند نسبت به تردد از عرض جاده و مسير اقدام کند.

اين مقام انتظامي افزود: همانگونه که رانندگان موظف به رعايت مقررات حق تقدم در گذر گاه عابران هستند ،عابران پياده نيز هنگام تردد بايد از محل هاي تعيين شده عبور و مرور کنند، توجه به مقررات و رعايت آنها ضامن سلامتي است.

دستگيري سارقان ساختمان هاي نيمه ساز در ” تيران و کرون

گروه استان ها-اصفهان-فرمانده انتظامي شهرستان تيران و کرون از شناسايي و دستگيري 2سارق ساختمان هاي نيمه ساز با اعتراف به 3 فقره سرقت در عمليات ماموران انتظامي اين فرماندهي خبرداد

سرهنگ مهدي نيکبخت ” درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت از از ساختمان هاي نيمه ساز در برخي از محلات شهرستان موضوع در دستور کار ماموران انتظامي اين فرماندهي قرار گرفت .

وي در ادامه گفت: ماموران پليس در کلانتري 11با انجام اقدامات تخصصي و ميداني و بررسي هاي همه جانبه 2 متهم را شناسايي و در يک عمليات غافلگيرانه در مخفيگاهشان دستگير کردند .

فرمانده انتظامي شهرستان تيران و کرون خاطرنشان کرد: متهمان دستگير شده درتحقيقات تکميلي پليس به 3 فقره سرقت از ساختمان هاي نيمه ساز در سطح شهرستان اعتراف کردند که با تشکيل پرونده به مرجع قضائي تحويل شدند.

اين مقام انتظامي در پايان با اشاره به کشف مقاديري انواع کالاي مسروقه از مخفيگاه متهمان به شهروندان توصيه کرد ضمن رعايت هشدارهاي انتظامي،درصورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک ، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوريت هاي پليسي 110 اعلام دارند.

 

دستگيري ضاربان شهروند اصفهاني

گروه استان ها_اصفهان_رئيس مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان از دستگيري 2 نفر که يک شهروند را با سلاح سرد مورد ضرب و جرح قرار داده بودند خبر داد.

سرهنگ  ” مسعود طُريفي”  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس در تشريح اين خبر، اظهار داشت:خرداد ماه امسال يک شهروند اصفهاني توسط 2 فرد شرور  مورد  ضرب و جرح قرار گرفته که منجر به مجروح شدن وي و انتقال او به بيمارستان شد.

وي افزود: پس از تنظيم شکايت از سوي شاکي موضوع شناسايي و دستگيري ضاربان در دستور کار ماموران کلانتري 20 شهرستان اصفهان قرار  گرفته و در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد فردي که با شاکي اختلاف حساب داشته 2 نفر از افراد شرور را اجير کرده تا او را مورد ضرب و جرح قرار دهند و آنها نيز فرد مذکور را با ضربات متعدد چاقو از ناحيه کتف و کمر او را مجروح و سپس از محل متواري مي شوند.

رئيس مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: با توجه به اينکه متهمان هيچ ردي از خود برجا نگذاشته و هيچ سرنخي از آنان وجود نداشت نهايتاً پس از چندين ماه تلاش خستگي ناپذير نهايتاً هر دو فرد ضارب توسط ماموران  سازمان اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان شناسايي و در يک عمليات ضربتي در مخفيگاه خود دستگير شدند.

سرهنگ طُريفي با بيان اينکه متهمان صراحتاً به جرم خود اقرار کردند گفت: در اين خصوص پرونده تشکيل و اين افراد براي رسيدگي قانوني به جرم خود تحويل مرجع قضائي شدند.  

اجراي طرح آرامش در حاشيه زاينده رود اصفهان

گروه استان ها_ اصفهان _ رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان از اجراي طرح آرامش با هدف دستگيري خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر در حاشيه زاينده رود خبر داد.

سرهنگ احمد نيکبخت” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد:  در پي نارضايتي مردم از وجود معتادان و خرده فروشان مواد مخدر در حاشيه زاينده رود موضوع در دستور کار پليس مبارزه با مواد مخدر مرکز استان قرار گرفت.

وي افزود: برهمين اساس طرح آرامش در شهر با هدف شناسايي و دستگيري خرده فروشان و معتادان متجاهر در اين منطقه اجرا که در نهايت منجر به انهدام 5 نقطه آلوده  و محل خريد و فروش و مصرف مواد مخدر شد.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: در عمليات ضربتي ماموران اين پليس 5  خرده فروش مواد مخدر دستگير و تحويل مرجع قضائي  شده و20 معتاد متجاهر نيز جمع آوري و براي  نگهداري ودرمان تحويل کمپ هاي ترک اعتياد  شدند.

 سرهنگ نيکبخت در پايان خاطر نشان کرد : مردم عزيز وفهيم اصفهان مي توانند گزارشات  خود در خصوص فعاليت قاچاقچيان، خرده فروشان مواد مخدر و حضور معتادان متجاهر وولگرد را از طريق شماره ستاد خبري پليس مبارزه مواد مخدر استان اصفهان به شماره تلفن 21825462 در اختيار پليس قرار دهند.

دستگيري عاملان کلاهبرداري از يک مرغداري

گروه استان ها – اصفهان- رئيس پليس آگاهي استان از دستگيري 2 نفر که از متصدي يک واحد صنفي پرورش مرغ گوشتي بالغ بر 2 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بودند خبر داد.

سرهنگحسين تُرکيان” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در پي وصول  پرونده کلاهبرداري و تحصيل مال نامشروع از يک واحد صنعتي پرورش مرغ گوشتي در شهرستان  خوانسار  رسيدگي به موضوع در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.

 وي افزود:  با انجام تحقيقات صورت گرفته مشخص شد شاکي مقدار 30 تُن سويا  براي واحد مرغ داري خود از يک شرکت تامين نهاده هاي دامي سفارش داده بود اما در هنگام وزن کشي متوجه مي شود که مقدار 6 تُن و 340  کيلوگرم از سوياها کم شده است.

رئيس پليس آگاهي استان اصفهان گفت: در نهايت با تلاش کارآگاهان پليس آگاهي راننده و شاگرد وي که اقدام به به کلاهبرداري  و تحصيل مال نامشروع به ارزش 2 ميليارد ريال کرده بودند دستگير و پس از اقرار به جرم خود براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضايي تحويل شدند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا