اقتصاد کلان

طالبان ادعای آمریکا درباره ایجاد نهادهای جعلی برای استفاده از کمک‌ها را رد کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبداللطیف نظری» معاون وزارت اقتصاد حکومت طالبان با رد گفته‌های «مایکل مک‌کال» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا درباره ایجاد موسسه‌های جعلی و استفاده از کمک‌های بشردوستانه در افغانستان، گفت هیچ نهاد جعلی ساخته نشده و بر روند توزیع کمک‌ها نیز به‌طور شفاف نظارت می‌شود.

مک‌کال اخیراً با اظهار اینکه طالبان بیش از هر زمان دیگر از پول‌ مالیات‌دهندگان آمریکایی سود می‌برد، مدعی شد طالبان برای دریافت پول‌های کمکی دست به ایجاد نهادهای جعلی زده و افراد خود را در اداره‌های سازمان مستقر کرده است.

نظری دراین‌باره به «طلوع نیوز» گفت: امارت اسلامی از فعالیت‌ شفاف نهادهای امدادی حمایت می‌کند، اما هیچ نوع مداخله‌ای در روند توزیع کمک‌های‌ موسسات بین‌المللی نداشته و موسسات جعلی ایجاد نکرده است.

وی افزود: ما هر نوع گزارش را در این ارتباط شدیداً رد می‌کنیم؛ ما با ایجاد تسهیلات تلاش می‌کنیم تعاملی مثبت با تمام نهادهای امدادی داشته باشیم.

سناتور آمریکایی: افغانستان قابل اصلاح نیست افغانستان در فهرست کشورهایی که ترامپ از آنها پول دریافت کرده است گزارش کنگره آمریکا: سقوط دولت اشرف غنی کاملاً قابل پیش‌بینی بود

پیش از این نیز «مایکل شفر» معاون اداری بخش آسیایی اداره توسعه‌ای بین‌المللی آمریکا در نشست با مک‌کال حضور تأکید کرده بود از کمک‌ها در افغانستان به‌طور جدی نظارت می‌شود.

شفر اظهار داشت: ما شریک‌های اجراکننده را با بالاترین معیارها در نظر گرفته‌ایم تا اطمینان یابیم پول‌ها به‌طور عاقلانه، مؤثر و با نظرداشت اهداف به کار گرفته می‌شوند. ما با تمام نهادهای نظارتی از جمله کنگره، بازرس عمومی و بازرس ویژه برای افغانستان همکاری می‌کنیم تا از تقلب، هدر رفتن و سو استفاده پول‌ها جلوگیری کنیم.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا