اخبار استان ها

جشنواره صدای شهر بین‌المللی شود

مدیرکل صدای استان‌های سازمان صدا و سیما در اختتامیه جشنواره ملی صدای شهر در اصفهان با اشاره به استقبال از این جشنواره در کشور افزود: با توجه به اینکه اصفهان یکی از شهر‌های بزرگ کشور و دارای ظرفیت‌های گردشگری است، امیدواریم این جشنواره در یک عرصه بین‌المللی دیده شود.

ابراهیم شمشیری ادامه داد: تریبون صدای شهر نیز قابل توجه است و این تجربه و تعامل مناسبی که بین شهرداری و صدا و سیما برای رفع مشکلات شهروندان، اطلاع‌رسانی و آگاهی شهروندان وجود دارد، می‌تواند یک الگو و تجربه خوب برای سایر استان‌ها باشد.

وی تاکید کرد: به نمایندگی از همکاران خود در سازمان صدا و سیما از تمام دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره قدردانی می‌کنم و ورود رادیو اصفهان به ۷۵ سالگی را به تمام فعالان این عرصه تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: امیدواریم رادیو اصفهان به‌عنوان یک رسانه اثرگذار، صمیمی و گرم تعامل خود را به‌صورت مستمر داشته باشد و از این سرمایه بزرگ خود استفاده کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان هم در این جشنواره گفت: اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و مهد آزادگان، مشاهیر، نام‌آوران و فرهیختگان در تمام مقاطع، به‌ویژه هنر است.

یوسف افشارنیا با بیان اینکه بیستم دی، سالروز آغاز هفتاد و پنجمین سال فعالیت رادیو اصفهان است، افزود: این روز را بر ریشه و سرمایه‌های اصلی آن یعنی مخاطبان تبریک می‌گویم؛ تجربه رادیو اصفهان در عرصه اجتماعی و مدیریت شهری، اگر نگوییم بی‌نظیر، کم‌نظیر است و حدود ۱۵ سال است که در اصفهان صدای شهر و سیمای شهر با همکاری مدیریت شهری و صدا و سیما این برنامه را تهیه می کنند.

افشارنیا ادامه داد: همکاری مشترک بین شهرداری و مجموعه صدا و سیما، الگوی بسیار موفقی بوده و اعلام می‌کنیم که هر روز این تعامل بیشتر و بیشتر شده است که امیدواریم جشنواره صدای شهر که دبیرخانه آن در اصفهان قرار دارد، آثار فاخرتری را برای دوره‌های بعدی دریافت کند.
در این مراسم از برگزیدگان این جشنواره قدردانی شد.

شهردار اصفهان نیز با بیان اینکه یکی از نقاط ضعف دانشکده‌های هنر این است که به فلسفه و عرفان بهای کافی نمی‌دهند، گفت: یک هنرمند باید هستی‌شناس، عارف و فیلسوف باشد تا بتواند آثار بزرگی را خلق کند.

علی قاسم‌زاده افزود: ارزش اثر هنری هر کس اگر تمام این زنجیره را داشته باشد، به اندازه دنیای تولیدکننده آن است و هر چه دنیای ما بزرگ‌تر باشد، احتمال خلق اثر بزرگ‌تر نیز بیشتر خواهد بود.

وی افزود: اگر تمام هنرمندان به سمت فلسفه و عرفان روند، اندازه اثر آن‌ها متناسب با معرفت هستی‌شناسی آن‌ها افزایش خواهد یافت.

منبع خبر : تابناک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا