اخبار استان ها

نخستین «جشنواره ملی صدای شهر» در ایستگاه پایانی

نخستین جشنواره ملی رادیویی صدای شهر با دریافت ۳۴۵ اثر تخصصی از سراسر کشور در بخش‌های مختلفی از جمله در بخش حرفه‌ای، برنامه‌سازان در پنج قالب «نمایش کوتاه»، «مینی فیچر»، «برنامه کوتاه شامل متن و گزارش»، «پی.اس.ای»، «آنونس‌های آگاهی بخش» و در بخش مردمی در ۴ قالب «پادکست»، «متن طنز»، «داستانک» و «عکاسی» برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره شهردار اصفهان ضمن بیان توضیحاتی در خصوص ضرورت توجه به نوآوری و خلاقیت در میان افراد جامعه صرف نظر از بهره هوشی هر کدام از آنها، ضعف دانشکده‌های هنر را در بها ندادن به فلسفه و عرفان دانست و گفت: یک هنرمند باید هستی‌شناس، عارف و فیلسوف باشد تا بتواند آثار بزرگی را خلق کند.

علی قاسم زاده افزود: ارزش اثر هنری هر کس اگر تمام این زنجیره را داشته باشد، به اندازه دنیای تولیدکننده آن است و هر چه دنیای ما بزرگ‌تر باشد، احتمال خلق اثر بزرگ‌تر نیز بیشتر خواهد بود.

او تاکید کرد: اگر تمام هنرمندان به سمت فلسفه و عرفان بروند، اندازه اثر آن‌ها متناسب با معرفت هستی‌شناسی آن‌ها افزایش خواهد یافت.

تعامل روزافزون شهرداری اصفهان با صدا و سیما

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از شهردار و سایر مدیران شهری اصفهان به منظور برگزاری این جشنواره اظهار کرد: تجربه رادیو اصفهان در عرصه اجتماعی و مدیریت شهری اگر نگوییم بی‌نظیر، کم‌نظیر است و حدود ۱۵ سال است که در اصفهان صدای شهر و سیمای شهر به همکاری مدیریت شهری و صدا و سیما مربوط می‌شود.

یوسف افشارنیا با بیان اینکه در دوره ششم مدیریت شهری علاوه بر فعالیت‌های عمرانی که وظیفه این نهاد شهری است توجه ویژه ای به حوزه فرهنگ صورت می گیرد، افزود: کمتر استانی را سراغ داریم که روزانه دو تا سه ساعت در صدا و سیما برنامه خاص فرهنگ شهروندی و مدیریت شهری داشته باشد.

او  ادامه داد: خوشبختانه همکاری مشترک بین شهرداری و مجموعه صدا و سیما الگوی بسیار موفقی بوده و اعلام می‌کنیم که این تعامل بیشتر شده است.

جشنواره صدای شهر بین‌المللی شود

مدیرکل صدای استان‌های سازمان صدا و سیما هم با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره ملی صدای شهر در عرصه بین‌المللی گفت: تجربه و تعامل مناسبی که بین شهرداری و صدا و سیما برای رفع مشکلات شهروندان و اطلاع‌رسانی وجود دارد، می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر استان‌ها باشد.

ابراهیم شمشیری افزود: امیدواریم رادیو اصفهان به‌عنوان یک رسانه اثرگذار از این سرمایه بزرگ خود به خوبی استفاده کند.

منبع خبر : تابناک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا