اخبار استان ها

راه مواصلاتی بیش از ۴۰۰ روستای استان اردبیل مسدود است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از اردبیل، کلیم‌اله وثوقی ظهر امروز _یکشنبه بیست و چهارم دی_ در جریان بازدید از روند بازگشایی محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: در حال حاضر همه راه‌های اصلی و فرعی استان به غیر از محور نمین _آستارا محدوده آقچای باز بوده و مشکل در تردد نداریم.

وی با اشاره به اینکه راهداران استان از دیروز با بکارگیری ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری و تمام تجهیزات و امکانات در تمامی محورها و گردنه‌های استان مشغول عملیات بازگشایی هستند افزود: دلیل گره ترافیکی در محور آستارا گردنه حیران کولاک شدید و پایین آمدن سطح دید رانندگان در تردد این مسیر بود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه راه‌های اصلی و فرعی نیاز به نگهداری مستمر دارند و اولویت بازگشایی با محورهای اصلی و فرعی است تصریح کرد: همزمان با انجام کار بازگشایی این محورها در طول مسیر و در تداوم عملیات، کار بازگشایی راه‌های روستایی نیز در حال انجام است.

وثوقی با بیان اینکه مجموع بارش‌ها بسیار زیاد و همراه با کولاک شدید است اما از صبح امروز به دلیل قطع شدن بارش‌ها در برخی شهرستان‌ها کار بازگشایی مسیرهای مختلف ترددی در روستاها آغاز شده اظهار کرد: با همت راهداران پرتلاش راه ۳۵۰ روستای استان بازگشایی شده و راه ۴۳۰ روستای مسدود در حال انجام است.

وی بیشترین مسدودی را در راه‌های روستایی شهرستان‌های مشگین شهر، اردبیل، گرمی و نمین برشمرد و خاطرنشان شد: انتظار می‌رود با فروکش کردن بارش‌ها و مساعد بودن شرایط جوی از نظر کولاک در اسرع وقت و طی روزهای آینده راه این روستاها نیز بازگشایی شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل ضمن توصیه به رانندگان مبنی بر اینکه از سفرهای غیر ضرور خودداری کرده و در صورت ضرورت زنجیر چرخ و تجهیزات گرمایشی به همراه داشته باشند ادامه داد: همکاران ما با جدیت تمام سعی دارند تا با برف‌روبی و نمک‌پاشی، جاده‌های مختلف استان را برای تردد ایمن آماده کنند که این فعالیت در روزهای آینده با توجه به قطع بارش‌ها با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

وثوقی افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی استان از فردا این سامانه بارشی از استان خارج و سرمای هوا حاکم و در گردنه‌ها شاهد کولاک خواهیم بود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا