اخبار استان ها

آزادسازی ۸۰ هزار متر مربع از اراضی ملی در گیلان

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از گیلان و به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سردار عزیزالله ملکی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی با اشاره به دریافت خبر تصرف اراضی توسط افرادی در شهرستان رودبار، افزود: در تحقیقات پلیس و بازدید از زمین‌های مورد نظر مشخص شد، افراد سودجو ۸۰ هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن‌ها را به وسیله سیم‌خاردار و فنس محصور کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۱۶۰ میلیارد ریال برآورد کردند، خاطرنشان کرد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد و ۲۰ متهم در این خصوص با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌ها الزامی است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا