اخبار استان ها

بهره‌مندی از آسفالت روستاهای خراسان شمالی تا پایان دولت

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان شمالی، محمدرضا حسین نژاد امروز _دوشنبه بیست‌وپنجم دی_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۶۹۲ طرح با ۶۱ هزار میلیارد ریال اعتبار هم‌زمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: از این تعداد طرح، ۶۵۰ طرح با ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار افتتاح و ۴۲ طرح نیز با ۲۱ هزار میلیارد ریال کلنگ زنی می‌شود.

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: این طرح‌ها در بخش‌های گوناگون عمرانی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود و احتمال افزایش تعداد طرح‌ها در روزهای آینده وجود دارد.

حسین‌نژاد با اشاره به بهبود شاخص راه روستایی در استان گفت: خراسان شمالی از معدود استان‌هایی است که نسبت مردم ساکن در مناطق روستایی آن قابل توجه است و زندگی بخش زیادی از مردم خراسان شمالی با تولید و اشتغال در روستاها گره خورده است، اما یکی از مشکلات اصلی در مناطق روستایی کمبود راه مناسب است.

وی ادامه داد: پیش از دولت سیزدهم این استان ۱۲ درصد در شاخص راه روستایی از متوسط کشور پایین‌تر بود که با اقدامات جهادی دولت در حوزه راه روستایی این شاخص ۴ درصد بهبود پیدا کرد.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی شده است تا پایان دولت سیزدهم تمام روستاهای بالای ۵۰ خانوار خراسان شمالی از راه آسفالت و مناسب برخوردار شوند.

حسین‌نژاد با اشاره به اجرای طرح انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان اظهار کرد: با اجرای این طرح برداشت پتروشیمی از هشت حلقه چاه متوقف خواهد شد که این امر به پایداری آب بجنورد کمک خواهد کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا