اخبار استان ها

بهره مندی ۱۰۵ روستای کهگیلویه وبویراحمد از آب سالم پایدار

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کهگیلویه و بویراحمد، امیدعلی صالحی، امروز _سه‌شنبه بیست‌وششم دی_ در جمع خبرنگاران به اقدامات یک‌سال اخیر آبفای استان پرداخت و اظهار کرد: بالغ بر ۵۰۰ مورد اصلاح شبکه، خط لوله و تعویض کلی شبکه و خطوط انتقال فرسوده استان طی یک‌سال اخیر انجام شده‌است.

وی افزود: بیش از یک هزار و ۶۴۱ روستا در استان داریم که پراکندگی، صعب‌العبور بودن و دسترسی دشوار به منابع تأمین آب خصیصه مشترک بسیاری از این روستاها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی یک‌سال اخیر با شروع جهاد آب‌رسانی با همکاری‌های استانداری و بسیج سازندگی، عملیات پایدارسازی آب شرب ۱۰۵ روستا با اعتباری بالغ بر ۲۱۷ میلیارد تومان و اجرای ۲۶۱ کیلومتر شبکه و خط انتقال و ۱۲۰۰ متر مکعب مخزن عملیاتی شد و عملیات آب‌رسانی به ۲۲ روستای دیگر نیز تا پایان سال انجام می‌شود و برای سال آینده نیز عملیات آب‌رسانی به ۱۴۵ روستا را شروع می‌کنیم.

وی اجرای ۱۲۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، اجرای بیش از شش هزار و ۲۰۰ متر مربع مخزن را از دیگر اقدامات آبفای استان دانست و تصریح کرد: احداث دو ایستگاه پمپاژ برای پایدارسازی آب جمعیت ۶۸ هزار نفری در کنار بهبود آب‌رسانی به برخی مناطق دارای تنش از جمله مادوان، کهگیلویه، بخش‌هایی از شهرستان دنا از دیگر اقدامات انجام شده‌است.

صالحی خاطرنشان کرد: پروژه‌های فاضلاب اعتبارات هنگفتی لازم دارد و برای هر کیلومتر از این شبکه‌ها تا ۱۰ میلیارد تومان هم هزینه لازم است و معمولاً هم باید از محل‌های ملی تأمین شود.

وی افزود: با این وجود بیکار ننشستیم و با همه محدودیت‌های اعتباری، هشت و نیم کیلومتر شبکه اصلی و فرعی فاضلاب را اجرا و ۷۶۰ سیفون و منهول جدید نیز نصب شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: به زودی فاز اول تصفیه‌خانه اضطراری شهر یاسوج افتتاح می‌شود و تصفیه‌خانه را وارد مدار کنیم، اما ترجیح می‌دهیم همه نواقص و برخی ایرادات فنی آن رفع شود تا شاهد افتتاح پروژه‌های تکمیل نشده نباشیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا